REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Gdzie się pchasz z kartą płatniczą do Paczkomatu? InPost stawia na inne metody płatności

Klienci nie będą mogli już opłacić nadania przesyłki bezpośrednio w Paczkomacie z użyciem karty płatniczej. InPost rezygnuje z terminali płatniczych na rzecz BLIKA oraz innych metod płatności.

20.04.2022
20:17
Paczkomaty InPost bez płatności kartą
REKLAMA

InPost stale rozwija swoje Paczkomaty. Co chwilę słyszymy o obejmowaniu zasięgiem kolejnych lokalizacji oraz dodawaniu do nich nowych funkcji. Wśród nich jest m.in. nadawanie paczek z aplikacji bez drukowania etykiet, odbiór paczki w weekend lub umieszczanie jej w skrytce, do której łatwiej sięgnąć.

REKLAMA

Niestety nie wszystkie zmiany konsumenci mogą zaliczyć na plus. Z jednej strony pojawiły się ostatnio aż dwie podwyżki cen za korzystanie z automatów do odbierania paczek oraz usług kurierskich, a do tego Paczomatów nie będzie można opłacić kartą. InPost całkowicie rezygnuje z terminali płatniczych.

Jak zapłacić za Paczkomat?

Już wcześniej klienci nie mieli dostępu do terminali w niektórych maszynach do odbierania paczek od InPostu, ale teraz znikną one ze wszystkich. Ci konsumenci, którzy będą chcieli teraz opłacić nadanie nowej paczki, będą musieli zrobić to w inny sposób niż poprzez przyłożenie karty płatniczej lub telefonu do Paczkomatu.

W jaki sposób w takim razie będziemy mogli płacić za Paczkomaty? InPost zachęca do korzystania ze swojej aplikacji mobilnej, w której do opłacenia przesyłki można użyć np. Apple Paya. Paczki można nadawać też poprzez stronę internetową, gdzie można również skorzystać z wielu metod płatności.

Na szczęście opcja nadawania przesyłki w Paczkomacie bez aplikacji InPost nie zniknie całkowicie.

REKLAMA

InPost pozostawia opcję korzystania z BLIKA do opłacania paczek. Oprócz tego można skorzystać z przelewów typu PayByLink. Aby z nich skorzystać, trzeba będzie wybrać odpowiednią opcję na ekranie dotykowym urządzenia, a następnie wygenerować kod BLIK w aplikacji banku lub odebrać link przesłany mailem.

Twórca sieci Paczkomatów tłumaczy swoją decyzję małym zainteresowaniem klientów. Usunięcie terminali to zaś kolejny krok na drodze optymalizacji całego procesu. Firma nie pozbywa się przy tym ich całkowicie. Jak podaje android.com.pl, chociaż znikną z Paczkomatów, to będą je wozić ze sobą kurierzy InPost.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA