REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Polacy rzucili się na darmowe telewizory. Uważaj na ALDI FANS

Facebook znowu stał się areną działań oszustów. Fanpage o nazwie ALDI FANS, który udaje oficjalną stronę sieci sklepów ALDI, próbuje wyłudzić od ludzi dane pod pretekstem rozdawania darmowych telewizorów. Nie dajcie się nabrać - to przekręt.

20.04.2022
7:29
aldi fans facebook darmowe telewizory oszustwo scam
REKLAMA

Użytkownicy serwisu Facebook powinni się mieć na baczności. Oszuści podszywają się pod sieć sklepów ALDI i wyłudzają od internautów dane. Strona o nazwie ALDI FANS ma już ponad tysiąc obserwujących, a wrzucane przez nią posty zachęcają do przejścia na stronę internetową w celu odebrania nagrody.

REKLAMA
aldi fans facebook darmowe telewizory oszustwo scam
ALDI FANS na Facebooku mami internautów darmowymi telewizorami

Darmowe telewizory od ALDI FANS na Facebooku to oszustwo.

Oszuści, którzy podszywają się pod niemiecką sieć sklepów, informują użytkowników o tym, że są "w trakcie wyrzucania niektórych telewizorów", które są nadal sprawne, ale z jakiegoś powodu nie można już sprzedać. Fanpage przekonuje, iż modele, w których pojawiły się drobne uszkodzenia takie jak rysy czy wgniecenia, będzie można odebrać za darmo.

Telewizory, na które mogą połasić się internauci, pochodzą podobno ze zwrotów, ale tak naprawdę nie istnieją - nikt ich nikomu nie wyślę, żeby się nie "zmarnowały". Zdjęcia, które mają uwiarygodnić oszustwo, to niestety fałszywki, a cała akcja ma za zadanie skłonić tych mniej czujnych internautów do kliknięcia w szemrany link i podania swoich danych.

aldi fans facebook darmowe telewizory oszustwo scam
Takie komentarze pod postem ALDI FANS powinny wzbudzić podejrzenia

ALDI FANS śmierdzi na kilometr

Scam wymaga od odbiorców szybkiego działania i informuje, że akcja potrwa tylko do 20 kwietnia. Oprócz tego twórcy zachęcają do spamowania znajomych, co podobno ma zwiększyć szansę na wygraną (a jedyne, co faktycznie robi, to naraża inne osoby na to, że się natną na to oszustwo). Pod postem jest sporo komentarzy, które zostawili albo ludzie, co się na to nabrali, albo... boty.

Strona internetowa, do której kierują posty w social media, wygląda przy tym jak zrobiona przez mało zdolnego licealistę w ramach pracy domowej. Witryna składa się z tekstu napisanego kursywą i wgranego w ramach grafiki oraz przycisku do rejestracji, który kieruje do jakiegoś bloga na Blogspocie kilkukrotnie zmieniając adres w przeglądarce.

aldi fans facebook darmowe telewizory oszustwo scam
Tak wygląda strona internetowa, do której kieruje ALDI FANS

Jakby tego było mało, to po przejściu na docelową stronę przekręt się zmienia i obiera na cel fanów Biedronki.

REKLAMA

Internauci mamieni telewizorem za darmo otrzymują propozycję otrzymania bonu na 500 zł na zakupy w Bierdonce, a czerwone flagi mają tutaj czerwone flagi. Najwyraźniej cyberprzestępcy celują jednak w tych najbardziej naiwnych i nieświadomych zagrożeń odbiorców.

Niestety tak jak nie ma przysłowiowych darmowych obiadów, tak nie ma darmowych telewizorów na stronie ALDI FANS. Internauci, którzy na nią trafią, powinni jak najszybciej się z niej wyjść, a przy okazji nie zaszkodzi zgłosić jej do moderacji Facebooka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA