1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Tech
  4. Technologie

Xiaomi Mi Mix 4, czyli nowy bezramkowiec z kamerką pod ekranem już oficjalnie

skafander kosmiczny XEMU

Xiaomi Mi Mix 4, czyli zupełnie nowy telefon, nie ma ani notcha, ani wycięcia na aparat na froncie. Kamerę do selfie producent umieścił w nim pod ekranem.

Mi Mix to linia nietypowych urządzeń z górnej półki marki Xiaomi, w której producent wykorzystuje eksperymentalne technologie w celu stworzenia urządzeń pozbawionych. Na nowy model z tej serii czekaliśmy jednak aż trzy lata, ale teraz, po długiej ciszy, Chińczycy prezentują oficjalnie Xiaomi Mi Mix 4. Największym wyróżnikiem jest tutaj aparat do selfie w warstwie pod ekranem, ale to nie koniec niespodzianek.

Xiaomi Mi Mix 4 — specyfikacja

Nowy smartfon Xiaomi wyposażony został w ogromny ekran typu OLED, który kryje zakrzywione szkło. W warstwie pod nim umieszczono wspomnianą kamerkę typu CUP (Camera Undel Panel) trzeciej generacji robiącą zdjęcia selfie o rozdzielczości 20 Mpix. 6,67-calowy wyświetlacz odświeżany w 120 Hz ma rozdzielczość 2400 na 1080 pikseli. Ich zagęszczenie na poziomie ok. 400 ppi pozwala światłu dotrzeć do matrycy.

xiaomi mi mix 4 aparat pod ekranem selfie kamera  2
Aparat w Xiaomi Mi Mix 4 umieszczony został pod ekranem

Oprócz tego na pokładzie Xiaomi Mi Mix 4 znalazł się nieobecny jeszcze w żadnym innym telefonie dostępnym w sprzedaży układ Qualcomm Snapdragon 888 Plus, który jest taktowany zegarem 3 GHz. Ta mocniejsza wersja znanego z innych topowych telefonów Snapdragona 888 to dokładnie ten sam chip, który na w przyszłości napędzać zapowiedziany już wstępnie smartfon Honor Magic 3.

Klienci, którzy zdecydują się na zakup Xiaomi Mi Mix 4, będą mogli wybrać warianty z 8 GB lub 12 GB RAM-u oraz modele z dyskiem o pojemności 128 GB, 256 GB lub 256 GB. Ten telefon może pochwalić się też akumulatorem o pojemności 4500 mAh, który można ładować z mocą 120 W (przewodowo) lub 50 W (bezprzewodowo), a pełne ładowanie ma trwać odpowiednio kwadrans lub 28 minut.

xiaomi mi mix 4 aparat pod ekranem selfie kamera  2
Xiaomi Mi Mix 4 będzie dostępny w trzech kolorach: białym, czarnym i szarym

Co jeszcze warto wiedzieć o Xiaomi Mi Mix 4?

Główny aparat fotograficzny bazuje na module Samsung HMX i robi zdjęcia o wielkości do 108 Mpix za pomocą głównego obiektywu. Oprócz tego w pakiecie klienci otrzymają 13-megapikselowy obiektyw ultraszerokokątny oraz 8-megapikselowy peryskopowy zoom 5x. Daje to nadzieję na to, że Xiaomi Mi Mix 4 będzie robił takie same świetne zdjęcia, co obecny król fotografii w postaci modelu Xiaomi Mi 11 Ultra.

Niestety jak na razie w praktyce obietnice producenta będą mogli sprawdzić jedynie mieszkańcy Chin, gdyż Xiaomi Mi Mix 4 zadebiutuje na start wyłącznie w państwie środka. Ceny zaczynają się od 4999 juanów (ok. 2999 zł) za model z 8 GB RAM-u i dyskiem 128 GB, kończą na 6299 juanach (ok. 3779 zł) za Xiaomi Mi Mix 4 z 12 GB pamięci operacyjnej i 512 GB przestrzeni na system i dane. Premiera zaplanowana została na 16 sierpnia.