REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Gry

Waaagh! Total War: Warhammer III już oficjalnie. Gra zapowiada się cudownie

Total War to jedna z najlepszych serii gier strategicznych w historii, a jej warhammerowy spin-off został ciepło przyjęty przez fanów tego uniwersum. Trzecia część trylogii ma być jeszcze bardziej rozbudowana i zakrojona na jeszcze większą skalę.

total war warhammer iii
REKLAMA

Nie znacie serii Total War? Jeżeli uwielbiacie gry strategiczne, to niezwłocznie powinniście nadrobić zaległości. Niemal każda odsłona tej serii była niezwykle udana – z nielicznymi wpadkami. Na dodatek powstał bardzo sympatyczny spin-off tej serii, który zamiast odnosić się do realiów historycznych, przenosi nas do uniwersum Warhammera.

REKLAMA

Zapowiedziana właśnie trzecia część Total War: Warhammer ma być ponoć na razie ostatnią. Przez ostatnie kilka dni jej twórcy drażnili fanów krótkimi zajawkami najnowszej odsłony. Dziś gra została oficjalnie zapowiedziana. A także opublikowano jej filmowy zwiastun.

Total War: Warhammer III oficjalnie. Gra pojawi się jeszcze w tym roku.

Nowa odsłona zabierze nas w jeszcze więcej regionów, w tym do Królestwa Chaosu czy Krainy Wschodu. Pojawią się też nowe rasy, w tym Kislev i Kataj, a także nowe frakcje Bogów Chaosu (Khorne’a, Nurgle’a, Slaanesha i Tzeentcha). Creative Assembly, czyli studio odpowiedzialne za grę, zapewnia w zapowiedzi, że czeka nas najbardziej różnorodny w historii serii zestaw legendarnych bohaterów, ogromnych potworów, latających kreatur i zaklęć.

REKLAMA

Podobnie jak w poprzedniej części, również i w trójce będzie można zaimportować mapy z wcześniejszych odsłon, dzięki czemu można będzie przeprowadzić całą wyjątkowo długą kampanię. Choć ta możliwość akurat ma trafić jako darmowy dodatek do gry już po jej wydaniu.

Total War: Warhammer III pojawi się na platformach Steam i Epic. Gra ma być zgodna z Windowsem, macOS-em i Linuxem (dwie ostatnie wersje pojawią się w nieco późniejszym terminie). Dokładna data premiery nie została jeszcze ogłoszona. Wiemy tylko, że gra pojawi się jeszcze w tym roku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA