REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Świetny zestaw gier w PS Plus na styczeń 2021. Shadow of the Tomb Raider, GreedFall i Maneater to udane combo

Sony rozpoczyna 2021 r. w naprawdę niezłym stylu. Pakiet styczniowych gier w ramach abonamentu PS Plus jest zróżnicowany, a każda z produkcji stoi na wysokim bądź bardzo wysokim poziomie.

30.12.2020
19:38
Świetny zestaw gier w PS Plus na styczeń 2021
REKLAMA

Najbardziej podoba mi się, gdy oferta gier w PS Plus jest zróżnicowana gatunkowo. Wtedy każdy posiadacz konsoli może znaleźć coś dla siebie. Od wielbicieli indyków, przez miłośników wyścigówek, kończąc na fanach gier akcji. W styczniu Sony postanowiło odpowiednio zamieszać w gatunkowym kotle, dzięki czemu dostajemy filmową przygodę dla jednego gracza, rozbudowany tytuł cRPG oraz… symulator rekina?!

REKLAMA

GreedFall to tytuł, na który ostrzę sobie zęby od dłuższego czasu.

 class="wp-image-1547057"

Ten rozbudowany, wystarczający na wiele godzin tytuł z gatunku cRPG jest silnie inspirowany dziełami BioWare. Chociaż gra nie uzyskała najwyższym możliwych not, z recenzji wyłania się obraz solidnego, udanego rzemiosła czerpiącego co najlepsze z popularnych rozwiązań w gatunku. Osobiście nie mam nic przeciwko. Po dzikiej jeździe z Cyberpunkiem 2077 z chęcią wrócę do czegoś bardziej klasycznego.

W GreedFall, grze przygodowej z rozbudowanymi elementami RPG, los rzuca gracza na podbój niezbadanej dotąd wyspy Teer Fradee, gdzie będzie mógł on samodzielnie wykuć swoją historię. W miarę rozwoju przygody bohater będzie nabywał nowe umiejętności, a także spotka nowych towarzyszy, z którymi przyjdzie mu odkryć najciekawsze tajemnice magicznej wyspy.

Shadow of the Tomb Raider nie trzeba nikomu przedstawiać.

 class="wp-image-1547063"

Najnowsza odsłona przygód panny Croft jest jednocześnie zwieńczeniem pierwszej trylogii, której zadaniem było opowiedzieć o genezie najpopularniejszej wirtualnej archeolog świata. Tytuł łączy wątki dwóch poprzednich odsłon, jednocześnie koncentrując się na zupełnie nowym zagrożeniu i zupełnie nowej przygodzie.

Shadow of the Tomb Raider eksperymentuje z ciekawą mechaniką wykorzystania dziczy na swoją korzyść. Możemy stosować błoto jako naturalne maskowanie, a w serca przeciwników wkrada się strach przed bezwzględną naturą, gdy próbują dopaść Larę w gęstej, żywej i niebezpiecznej dżungli.

Maneater pozwala graczowi dokonać wendetty… w skórze rekina.

 class="wp-image-1547054"
REKLAMA

Recenzowany przeze mnie tytuł zdecydowanie jest jedyny w swoim rodzaju. Gra stanowi świetną odskocznię od „dojrzałych” i „poważnych” produkcji, pozwalając rozerwać się (he-he) w ciele rekina ludojada. Do tego dochodzi kluczowy wątek rozwoju sterowanego przez siebie potwora, a także ulepszania jego fizycznych atrybutów tak, jak ulepszalibyśmy maszynę zniszczenia stojącą w garażu.

Niestety, Maneater będzie dostępny wyłącznie dla tych abonentów PS Plusa, którzy posiadają konsole PlayStation 5. W ramach abonamentu wlicza się bowiem wyłącznie osobna edycja na nową platformę Sony z ulepszoną warstwą wizualną oraz większą liczbą klatek na sekundę. Ci sami posiadacze PS5 zagrają również w dwie poprzednie produkcje, korzystając ze wstecznej kompatybilności najnowszej konsoli Japończyków.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA