REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Oto iPad 8. Dwukrotnie mocniejszy od najpopularniejszego laptopa z Windowsem

Na dzisiejszej konferencji Apple pokazał nową generację najtańszego iPada, czyli iPada 8. Będzie znacznie szybszy od poprzednika.

Oto iPad 8. Nowy najtańszy tablet Apple
REKLAMA
353 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Jeśli korzystacie już z iPada 7, pewnie zastanawiacie się, co właściwie można w nim jeszcze poprawić. Inżynierowie Apple’a zapewne zadawali sobie to samo pytanie i doszli do wniosku, że postawią na szybkość.

To sprawia, że iPad 8 wygląda identycznie jak wersja 7. To nadal 10,2-calowy tablet o dość zachowawczej obudowie z przyciskiem Home wyposażonym w Touch ID.

Nadal obsługuje rysik iPad Pencil, a także ma Smart Connector do podłączania i zasilania zewnętrznych klawiatur, niekoniecznie tych od Apple.

iPad 8 to przede wszystkim skok wydajnościowy

iPad 8 jest wyposażony w procesor Apple A12 Bionic (4 rdzenie GPU i 6 rdzeni CPU), dzięki któremu mamy zauważyć znaczny skok jakości względem poprzednika. Apple twierdzi, że iPad 8 jest dwukrotnie szybszy od najpopularniejszego laptopa z Windosem, trzykrotnie szybszy od najpopularniejszego tabletu z Androidem i sześciokrotnie szybszy od najpopularniejszego Chromebooka.

REKLAMA

To wszystko imponuje zwłaszcza w kontekście ceny. iPad 8 kosztuje tyle samo co poprzednik, a więc 329 dol. w bazowej wersji i 299 dol. w wersji edukacyjnej. Znamy też polskie ceny, które zaczynają się od 1599 zł.

iPad 8 trafi do sprzedaży już w najbliższy piątek. Co ciekawe, ma być wyposażony w iPadOS 14, a więc system na iPada wyprzedzi premierę iOS 14.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA