REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jest piękny, smukły i szybki. Oto Huawei MediaPad Pro 5G

Najnowszy tablet Huaweia ma nas czym kusić. Jest piękny, smukły i szybki. MediaPad Pro 5G jest wyposażony we wszelkie pożądane nowinki. Niestety brakuje w nim dostępu do usług Google’a.

24.02.2020
14:30
huawei matepad pro
REKLAMA
REKLAMA

Trzeba przyznać, że wygląd nowego MatePada przyciąga wzrok. Tablet MatePad Pro 5G (sprzedawany będzie też w tańszej wersji bez modemu 5G) ma przepiękny wyświetlacz otoczony bardzo cienkimi ramkami – relacja wyświetlacza do całej frontowej powierzchni urządzenia wynosi 90 proc., co jest rekordem w tej klasie urządzeń. Ramki mają grubość 4,9 mm a sam wyświetlacz oferuje przekątną 10,8 cala przy proporcjach 16:10.

Wydajność powinna stać również na najwyższym poziomie. Odpowiadać będzie za nią 7-nanometrowy układ Kirin 990 5G – najwydajniejszy, jaki Huawei kiedykolwiek opracował. Taktowany z bazową częstotliwością 2,86 GHz procesor zbudowany jest na innowacyjnej architekturze, uwzględniającej dwa bardzo wydajne rdzenie, dwa wydajne i cztery energooszczędne.

W teorii ma to zapewnić dużą responsywność urządzenia przy zachowaniu długiego czasu pracy na akumulatorze (pojemność 7250 mAh z obsługą szybkiego ładowania 40 W). Wspomnianym rdzeniom towarzyszy 16-rdzeniowe GPU Mali-G76 i 8 GB LPDDR4X RAM.

Multimedia przede wszystkim.

huawei matepad pro class="wp-image-1092207"

Tak wydajne podzespoły powinny zagwarantować płynną pracę nawet z najbardziej wymagającymi aplikacjami na Androida i płynne przełączanie się pomiędzy nimi. Ale przecież nie samą pracą biurową człowiek żyje, zwłaszcza na tablecie. W wyświetlacz wbudowany jest również digitizer dla Huawei M-Pencil z wykrywaniem 4096 punktów nacisku. Rysik jest ładowany bezprzewodowo przez sam tablet.

Treści prezentowane są na wyświetlaczu IPS o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli z pełnym pokryciem palety DCI-P3, o 540 nitach jasności i z kontrastem 1500:1. Za brzmienie multimediów odpowiadać będzie czterokanałowy system dźwiękowy opracowany wspólnie z firmą Hardan Kardon.

Całość zapowiadałaby się dużo lepiej, gdyby nie system operacyjny.

Huawei MatePad Pro 5G z EMUI 10, bez Usług Play.

EMUI 10 AOSP w wersji na nowego MatePada obsługuje tabletowe i desktopowe tryby pracy, mając być wygodnym nie tylko w trybie tabletowym, ale również w pracy z wieloma aplikacjami, w tym nawet wieloma otwartymi równocześnie na podłączonym zewnętrznym monitorze. To system który w razie czego ma nam wręcz zastąpić komputer osobisty.

Niestety przynajmniej na razie, na MatePadzie nie uświadczymy Usług Play, w tym Sklepu Play. Zamiast tego producent oferuje swoje własne repozytorium gier i aplikacji o nazwie AppGallery. Typowe dla Androida aplikacje domyślne zastąpiono odpowiednikami od Huaweia. Szkoda, bo to znacząco obniża wartość tego pod każdym innym względem świetnie zapowiadającego się urządzenia.

REKLAMA

Ceny? Oto one:

 class="wp-image-1092243"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA