REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Pytanie na otwarcie tygodnia: jakie są twoje technologiczne postanowienia noworoczne?

Nowy rok przed nami. Przez cały styczeń siłownie będą zapełnione po koreczek, firmy cateringowe zaliczą 300 proc. normy na dietach pudełkowych, a sprzedaż pączków chwilowo spadnie – w końcu wszyscy będą na dietach.

Technologiczne postanowienia noworoczne 2020
REKLAMA
326 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Wszyscy jednak dobrze wiemy, jak kończą się zwykle postanowienia noworoczne. Stawiamy przed sobą wyimaginowany cel, nie planujemy go dobrze i… w lutym siłownie znów goszczą tylko stałych bywalców, pączki sprzedają się w normalnych ilościach, a diety pudełkowe okazują się „za drogie i nieskuteczne”. I wszystko wraca do normy.

To jednak nie przeszkadza nam próbować. I choć co roku wiemy, że naszych górnolotnych planów uda się zrealizować może 10 proc., rok rocznie stawiamy przed sobą kolejne wyzwania. A skoro tak, skoro planujemy wziąć się za siebie, więcej ćwiczyć, jeść mniej cukru, zmienić swoje życie i inne tego typu pierdoły, to dlaczego nie zrobić by jakichś technologicznych postanowień noworocznych?

Psst - tutaj znajdziecie listę przydatnych aplikacji, które pomogą wam wytrwać w postanowieniach. Powodzenia!

Technologia = życie

Ostatnia dekada ostatecznie zamknęła rozdział rozróżniania „reala” i „wirtuala”. Dziś to dwie synergiczne rzeczywistości, które złączyły się ze sobą na dobre. Mówiąc więc o technologiach, jakichkolwiek tak naprawdę, mówimy o życiu.

Samochody są coraz bardziej inteligentne, podobnie zresztą jak domy i całe miasta. Smartfon dawno wykroczył poza ramy tylko „telefonu komórkowego”, a dzięki współczesnym komputerom możemy pracować z dowolnego miejsca na świecie. Technologie stały się nieodłączną częścią naszej rzeczywistości, ale też… największym dla niej zagrożeniem.

Ostatnie lata to nie tylko błogosławieństwo błyskawicznego dostępu do informacji i potężnych komputerów w naszych kieszeniach. To też przekleństwo fake newsów, uzależnienia od mediów społecznościowych, spowodowanej Internetem depresji i definitywnego nadużywania technologicznych gadżetów.

Spędzamy przed ekranami coraz więcej i więcej czasu, co odbija się nie tylko na naszych relacjach międzyludzkich, ale przede wszystkim na zdrowiu – fizycznym i psychicznym.

Przypominam o tym wszystkim po to, by uzmysłowić prosty fakt: w życiu każdego z nas jest miejsce na zmianę sposobu, w jaki korzystamy z technologii.

 class="wp-image-635704"

Jakie jest twoje technologiczne postanowienie noworoczne?

Warto więc obok postanowień w stylu „schudnę 20 kg w miesiąc” zaplanować na przyszły rok drobne zmiany związane z technologiami, które na przestrzeni tygodni przyczynią się do polepszenia naszego życia.

Jakie mogą to być postanowienia? Weźmy dla przykładu:

  • Ograniczę korzystanie z social mediów do godziny dziennie
  • Nie będę sięgał po telefon w każdej wolnej chwili
  • Nauczę się korzystać z nowego oprogramowania
  • Nie będę oglądał seriali z nielegalnych źródeł, skoro VOD jest tak tanie

I tak dalej, i tak dalej. Każdy wie najlepiej, który obszar jego technologicznego życia wymaga poprawy i solidnych postanowień.

Jeśli o mnie chodzi, w 2020 r. chcę spróbować znaleźć więcej balansu między światem cyfrowym, a analogowym. Obecnie np. czytam książki wyłącznie w formacie elektronicznym, na telefonie lub e-czytniku. Zadania planuję w aplikacji na smartfonie. Gdy mam wolną chwilę, sięgam po telefon zamiast np. przeczytać książkę lub zagrać w grę.

W nowym roku spróbuję więc czytać więcej książek drukowanych i już kupiłem Moleskine’a Daily Planner na 2020 r., by spróbować choć część notatek i zadań przenieść do analogowego formatu (nie mówiąc już o tym, że w tym tempie do 2021 r. zapomnę jak się trzyma długopis…). Gdy będę miał wolną chwilę, chcę znów sięgać po książki, a dłuższe momenty luzu spędzać z grami, nie na Twitterze.

REKLAMA

A jakie są wasze technologiczne postanowienia noworoczne? Co chcielibyście w tej materii zmienić w 2020 r.?

Komentarze są do waszej dyspozycji.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA