Tech  / Lokowanie produktu

Yoga się zmienia. Oto Lenovo Yoga S730 - komputer, któremu uniwersalności nie sposób mu odmówić

Minęło 7 lat, odkąd Lenovo pokazało światu pierwszy sprzęt z serii Yoga. Ze sprzętu, który był tylko rynkową ciekawostką, Lenovo stworzyło linię produktów, którą zna dziś każdy fan nowych technologii.

Gdy w 2012 r. po raz pierwszy zobaczyliśmy urządzenia IdeaPad Yoga 11 i 13… cóż, większość ludzi pukała się w głowę. Bo i na co komu obracany o 360 stopni ekran dotykowy? „Chcesz mieć tablet, kup tablet” – mówili ludzie.

Okazało się jednak, że to Lenovo miało słuszność, trzymając się szalonej koncepcji „wywijanego” ekranu i konsekwentnie pokazując kolejne urządzenia z tej serii. Początkowo Yoga była też częścią konsumenckiej linii laptopów IdeaPad, lecz bardzo szybko zrozumiano, że Yoga to zupełnie oddzielny byt – dlatego też już rok po premierze pierwszej Yogi, marka porzuciła nazewnictwo IdeaPad.

Niebawem do laptopów konsumenckich dołączyły też sprzęty biznesowe – ThinkPady Yoga od 2013 r. cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, szczególnie wśród osób, które często podróżują. Mało który komputer jest bowiem tak uniwersalny: w jednej chwili z laptopa z doskonałą klawiaturą może stać się tabletem obsługującym piórko, a wszystko to w wytrzymałej obudowie ze świetnym czasem pracy na jednym ładowaniu.

Z biegiem lat Yoga stawał się też coraz bardziej elegancka. Plastikowe obudowy i gumowane pulpity robocze zastąpiło aluminium, a wzornictwo serii nie tylko przestało ustępować rywalom, co wręcz uciekało konkurencji.

Nie sposób też mówić o Yodze nie wspominając o Yoga Booku – najmniejszym i bodajże najbardziej innowacyjnym sprzęcie w serii, w którym tradycyjną klawiaturę zastąpiono najpierw panelem dotykowym, a potem ekranem e-ink w modelu Yoga Book C930.

Yoga się zmienia

Lenovo niedawno zaprezentowało nowe sprzęty z linii Yoga, w tym laptop Lenovo Yoga S730. Co wielu może dziwić, nowa Yoga… nie jest sprzętem typu 2w1, a tradycyjnym ultrabookiem z niezwykle smukłą obudową o grubości ledwie 11,9 mm i masą 1,2 kg. Stąd właśnie „S” w nazwie – obok laptopów Yoga serii C z ekranem obracanym o 360 stopni, Lenovo wprowadziło do marki komputery oznaczane S jako „slim” – lekkie, smukłe, przenośne maszyny dla tych, którzy nie potrzebują funkcjonalności tabletu.

Lenovo Yoga S730

Pomimo smukłej obudowy nowej Yodze nie brakuje wydajności. Zasilają ją czterordzeniowe procesory Intel Core i5/i7, do 16 GB RAM i nawet 1 TB pamięci SSD na dane. Nie brak tu też innowacyjnych rozwiązań, jak choćby nowatorskiego systemu chłodzenia; by utrzymać odpowiednie temperatury wewnątrz tak smukłej obudowy, Lenovo Yoga S730 odprowadza część powietrza poprzez otwory wentylacyjne ukryte w klawiaturze.

Dodajmy do tego ponad 10 godzin czasu pracy na jednym ładowaniu, szybkie ładowanie akumulatora (od 0 do 80 proc. w godzinę!) i mamy komputer, który spisze się w każdym domowym i biurowym zastosowaniu, zarówno podczas pracy, jak i podczas rozrywki.

Lenovo Yoga S730

Klasyczna forma nie oznacza jednak, że Yoga S730 nie potrafi już uprawiać komputerowej yogi. Choć ekranu nie złożymy już w 360 stopniach, tak nadal możemy go położyć zupełnie płasko pod kątem 180 stopni, niczym biznesowe laptopy Lenovo ThinkPad. Pozwala to ustawić ekran tak, żeby było nam wygodnie, niezależnie od sytuacji.

Lenovo Yoga S730

Yoga to jednak dzisiaj nie tylko wyginana obudowa laptopa, co raczej symbol uniwersalności. Komputer, który potrafi niemal wszystko, a nadal oferuje mobilność, jakiej oczekuje współczesny konsument. Niezależnie od tego, czy wybierzemy innowacyjną, obrotową formę, czy będziemy trzymać się klasycznego designu.

Problemy techniczne? Żaden problem. Lenovo naprawi Yogę S730 w 5 dni albo zwróci ci pieniądze.

Kupując dziś laptop Lenovo Yoga S730 możemy wziąć udział w akcji Lenovo Premium Care. Jak to działa?

Wystarczy zarejestrować komputer na stronie Lenovo Premium Care, by zyskać gwarancję naprawy ewentualnego uszkodzenia w 5 dni. Jeśli serwisowi nie uda się dotrzymać tego terminu, Lenovo zwróci ci pieniądze (i oczywiście odda naprawiony sprzęt).

To ogromna zmiana względem tradycyjnej polityki gwarancyjnej wielu firm, gdzie naprawa wciąż może trwać nawet 30 dni, a nierzadko nawet dłużej. Tutaj Lenovo gwarantuje, że nie pozbawi cię komputera na dłużej niż 5 dni, a do tego naprawa będzie zrealizowana w systemie door-to-door. Nie musisz jechać do serwisu czy wysłać laptopa samodzielnie – wszystkim zajmie się Lenovo.

Lenovo Yoga S730

Taka opieka posprzedażowa jeszcze niedawno zarezerwowana była tylko dla drogich sprzętów, kosztujących grube tysiące złotych. Tymczasem Lenovo Yoga S730 w podstawowym wariancie kosztuje zaledwie 3599 zł.

Smukła obudowa, wydajne podzespoły i do tego gwarancja szybkiej naprawy, w razie gdyby (odpukać) coś poszło nie tak. Czego chcieć więcej?

*Materiał powstał we współpracy z marką Lenovo

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst