REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Język ukraiński już we wszystkich bankomatach Euronetu w Polsce

Oprócz polskiego, angielskiego i niemieckiego od marca tego roku wszystkie bankomaty i wpłato-bankomaty należące do sieci Euronet w Polsce będą oferowały interfejs w języku ukraińskim. Inicjatywa realizowana jest ze względu na zapotrzebowanie wśród klientów przybyłych zza wschodniej granicy.

28.02.2019
19:05
Język ukraiński już we wszystkich bankomatach Euronetu w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Euronet poinformował, że od końca lutego 2019 r. będzie możliwa obsługa urządzeń w języku ukraińskim. Nowa funkcja będzie dostępna we wszystkich bankomatach i wpłato-bankomatach należących do Euronetu w Polsce.

Wcześniej obsługa bankomatów była dostępna tylko w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Euronet zdecydował się na ten krok w związku z dużą liczbą ukraińskich migrantów zarobkowych w Polsce. Według różnych danych może ona wynosić od 1 do 2 mln osób, co stanowi około 5 proc. całkowitej populacji kraju.

Oczywiście wszyscy ukraińscy pracownicy są pożądaną grupą klientów dla instytucji finansowych. Istnieje już wiele banków detalicznych oferujących usługi w języku ukraińskim.

Język ukraiński w wpłato-bankomatach i bankomatach jest udogodnieniem dla coraz większej społeczności ukraińskiej w Polsce. Chcemy umożliwić obywatelom Ukrainy, mieszkającym i pracującym w Polsce, bezproblemowe i wygodne korzystanie z urządzeń naszej sieci. Język ukraiński będzie kolejnym, obok polskiego, angielskiego i niemieckiego, w których będzie można dokonywać transakcji wpłaty i wypłaty gotówki — zaznaczył Robert Midura, Country Manager Euronet Polska.

Prawie 8 tys. bankomatów i wpłato-bankomatów Euronet w Polsce.

Z raportu Cashless wynika, że ​​do końca czwartego kwartału 2018 r. na rynku polskim znalazło się ponad 22,8 tys. bankomatów i wpłatomatów należących do różnych sieci. Euronet ma 7,6 tys. swoich maszyn.

Urządzenia znajdują się w najbardziej dogodnych miejscach dla klientów, takich jak centra handlowe, stacje paliw, restauracje, stacje kolejowe, lotniska, oddziały banków.

REKLAMA

Euronet Worldwide to międzynarodowa niezależna firma z największą siecią bankomatów w Europie. Euronet działa w 18 krajach. Każdego roku firma przetwarza 516 mln transakcji i wykonuje ponad 564 mln doładowań telefonów komórkowych. W Polsce firma działa od 1996 r.

Należy zauważyć, że obsługa w języku ukraińskim jest dostępna również w biletomatach transportu miejskiego w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Lublinie i we Wrocławiu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA