Bankowość w języku ukraińskim w Polsce — oferta Banku Pekao

Lokowanie produktu

Bank Pekao świadczy usługi w języku ukraińskim. Infolinia, niezbędne dokumenty i aplikacja mobilna zostały przygotowane przez bank specjalnie z myślą o Ukraińcach w Polsce.

01.01.2019 15.20
Bank Pekao cyfryzacja

Bank Pekao S.A. jest jednym z największych polskich banków, który szybko zareagował na rosnącą liczbę ukraińskich migrantów w kraju. Tworząc korzystną ofertę, bank zyskał już 81 tys. klientów wśród obywateli ukraińskich z ogólnej liczby 306 tys. korzystających z usług banków w Polsce (według stanu na III kwartał 2018 roku). Czyli można założyć, że co czwarty Ukrainiec, który znajduje się w Polsce i korzysta z usług lokalnych banków, wybiera właśnie Pekao.

Języki ukraiński i polski są bardzo podobne, co generalnie jest sporym ułatwieniem i sprawia możliwość łatwiejszego porozumiewania się i ułatwia nauczenie się języka. W codziennym życiu czasami nawet żartujemy z osobliwości językowych i nieporozumień, które mogą wystąpić podczas rozmowy Polaka z Ukraińcem. Jednak, gdy chodzi o ważne decyzje, dokumenty bankowe, umowy, w tym przypadku liczy się precyzja — bardzo ważna jest dokładność tłumaczenia. Podpisując umowę, należy wyraźnie i poprawnie zrozumieć każde słowo.

Bank, który mówi w języku ukraińskim.

Dużą zaletą Banku Pekao jest możliwość przeczytania, usłyszenia i zrozumienia ważnych informacji dotyczących usług w języku ukraińskim. Każdy klient, który ma pytanie, może zadzwonić na ukraińską infolinię banku pod numerem 22 591 22 20, od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00.

Ponadto bank podaje wzory umów, regulaminu, instrukcję korzystania z bankowości mobilnej, a także materiały promocyjne w języku ukraińskim. Przed podpisaniem umowy, jako przyszły klient, możesz zapoznać się ze wszystkimi szczegółami umowy bez pomocy tłumacza.

W lipcu 2018 roku Bank Pekao stworzył nawet ukraińską wersję aplikacji mobilnej PeoPay. Po uruchomieniu aplikacji na pierwszym ekranie, który zobaczy użytkownik, można dokonać wyboru języka. Do dyspozycji są: polski, ukraiński i angielski.

Za pomocą aplikacji PeoPay możesz:

  • wykonywać darmowe przelewy,
  • korzystać z wymiany walut po atrakcyjnych kursach,
  • dokonywać bezgotówkowych płatności w Polsce i za granicą,
  • płacić i wypłacać gotówkę w bankomatach oznaczonych BLIK w całej Polsce,
  • potwierdzać przelew lub płatność odciskiem palca,
  • sprawdzać stan konta itp.

Oferta Banku Pekao SA dla klientów z Ukrainy przewiduje możliwość założenia darmowego konta — Konto Przekorzystne — dla młodzieży w wieku do 26 lat. Osoby w wieku powyżej 26 lat również nie muszą płacić prowizji, w przypadku realizacji wpływu na rachunek w wys. 500 zł miesięcznie i 1 transakcji bezgotówkowej kartą lub aplikacją PeoPay

Atrakcyjna jest również promocja darmowych przelewów w EUR i USD, stworzona przez Bank Pekao wyłącznie dla klientów z obywatelstwem ukraińskim. W ramach promocji klienci mogą skorzystać z usługi Wymiany Walut po preferencyjnych kursach.

*Materiał powstał we współpracy z Bankiem Pekao.

Lokowanie produktu
Najnowsze