REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Podróże
  4. Motoryzacja /

Mapa dnia: PKP pokazały, gdzie idą pieniądze na inwestycje. Na tych trasach będziemy podróżować szybciej

Tory, podtorza i nasypy. Mosty, wiadukty, tunele i przepusty. Zwrotnice, krzyżownice i przesuwnice. Przejazdy kolejowe oraz perony - polska infrastruktura kolejowa przechodzi przez generalny remont. Teraz możemy go podejrzeć za pomocą interaktywnej mapy, która właśnie została uruchomiona przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

09.10.2017
13:48
PKP Polskie Linie Kolejowe włączyły interaktywną mapę inwestycji w kolej
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Linie Kolejowe to spółka PKP, która odpowiada za infrastrukturę kolejową składającą się z aż 19 tys. kilometrów torów. Przez dziesiątki lat nasza kolej niszczała z powodu braku odpowiednich środków na modernizację oraz budżetów przesuwanych kosztem PKP. Teraz, gdy podróż koleją powróciła do łask, powracają również wzmożone inwestycje w niezbędną infrastrukturę.

Warszawa - Katowice w 2 godziny. Warszawa - Gdynia w 3 godziny. Katowice - Gdynia w 6 godzin. Warszawa - Białystok w 2 godziny. PKP chwali się kluczowymi odcinkami, pokazując na swojej interaktywnej mapie najważniejsze ciągi komunikacyjne. Klikając w interesującą nas nitkę, możemy prześledzić historię dokonanych modernizacji w ramach perspektywy finansowej 2014 - 2023. To jednak inna funkcja internetowej nowej WWW jest najciekawsza.

Interaktywna mapa Polskich Linii Kolejowych pozwala podejrzeć trwające oraz zaplanowane inwestycje w kolej.

Mapa działa w oparciu o podział na województwa, z osobnym wyliczeniem modernizowanych lub budowanych mostów, wiaduktów, przepustów, peronów, torów i tak dalej. Niestety, zabrakło bardziej szczegółowego filtra powiatów oraz gmin. Gdy klikamy w interesujący nas odcinek, widzimy wyłącznie informacje w skali całego województwa.

 class="wp-image-606089"
REKLAMA

Dopiero przejście do zakładki zdjęć, wideo oraz materiałów prasowych pozwala uzyskać bardziej szczegółowe, chociaż dosyć losowo podane użytkownikowi informacje. Dlatego wielką pomocą będzie wbudowana w mapę wyszukiwarka. Dzięki niej podejrzymy informacje, zdjęcia, wideo oraz dokumenty tekstowe związane z inwestycją w pobliżu konkretnego, interesującego nas miejsca.

Polskie Linie Kolejowe zaznaczają, że interaktywna mapa współfinansowana ze środków unijnych jest dopiero w fazie beta. Co za tym idzie, platforma WWW może wzbogacić się o dodatkowe funkcje oraz możliwości.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA