REKLAMA

Mapa dnia: PKP pokazały, gdzie idą pieniądze na inwestycje. Na tych trasach będziemy podróżować szybciej

Tory, podtorza i nasypy. Mosty, wiadukty, tunele i przepusty. Zwrotnice, krzyżownice i przesuwnice. Przejazdy kolejowe oraz perony - polska infrastruktura kolejowa przechodzi przez generalny remont. Teraz możemy go podejrzeć za pomocą interaktywnej mapy, która właśnie została uruchomiona przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

09.10.2017 11.48
PKP Polskie Linie Kolejowe włączyły interaktywną mapę inwestycji w kolej
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Linie Kolejowe to spółka PKP, która odpowiada za infrastrukturę kolejową składającą się z aż 19 tys. kilometrów torów. Przez dziesiątki lat nasza kolej niszczała z powodu braku odpowiednich środków na modernizację oraz budżetów przesuwanych kosztem PKP. Teraz, gdy podróż koleją powróciła do łask, powracają również wzmożone inwestycje w niezbędną infrastrukturę.

Warszawa - Katowice w 2 godziny. Warszawa - Gdynia w 3 godziny. Katowice - Gdynia w 6 godzin. Warszawa - Białystok w 2 godziny. PKP chwali się kluczowymi odcinkami, pokazując na swojej interaktywnej mapie najważniejsze ciągi komunikacyjne. Klikając w interesującą nas nitkę, możemy prześledzić historię dokonanych modernizacji w ramach perspektywy finansowej 2014 - 2023. To jednak inna funkcja internetowej nowej WWW jest najciekawsza.

Interaktywna mapa Polskich Linii Kolejowych pozwala podejrzeć trwające oraz zaplanowane inwestycje w kolej.

Mapa działa w oparciu o podział na województwa, z osobnym wyliczeniem modernizowanych lub budowanych mostów, wiaduktów, przepustów, peronów, torów i tak dalej. Niestety, zabrakło bardziej szczegółowego filtra powiatów oraz gmin. Gdy klikamy w interesujący nas odcinek, widzimy wyłącznie informacje w skali całego województwa.

 class="wp-image-606089"
REKLAMA

Dopiero przejście do zakładki zdjęć, wideo oraz materiałów prasowych pozwala uzyskać bardziej szczegółowe, chociaż dosyć losowo podane użytkownikowi informacje. Dlatego wielką pomocą będzie wbudowana w mapę wyszukiwarka. Dzięki niej podejrzymy informacje, zdjęcia, wideo oraz dokumenty tekstowe związane z inwestycją w pobliżu konkretnego, interesującego nas miejsca.

Polskie Linie Kolejowe zaznaczają, że interaktywna mapa współfinansowana ze środków unijnych jest dopiero w fazie beta. Co za tym idzie, platforma WWW może wzbogacić się o dodatkowe funkcje oraz możliwości.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA