1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Bariera pękła! PlayStation 4 i PlayStation 4 Slim kosztuje w Polsce 999 złotych

Lokowanie produktu

Nowa, ulepszona konsola PlayStation 4 Slim za mniej niż 1000 złotych? Byłem ciekaw, kiedy dojdziemy do tego momentu. A tutaj proszę - jeszcze przed świętami.

16.12.2016
9:50
PlayStation 4 i PlayStation 4 Slim już za 999 złotych!

Pamiętam, gdy stałem podekscytowany w kolejce po PlayStation 3. Marzec 2007 roku, fatalna pogoda, pełno błota i warczących ludzi. Do tego ta cena! W czasie polskiej premiery PS3, sprzęt wyceniono na około 2500 złotych. Mowa o nagiej konsoli, bez żadnych gier. A przecież trzeba było jeszcze kupić Resistance: Fall of Man oraz MotorStorm. No bo jak to tak, wracać do domu bez płyt?

Dzisiaj sprawa wygląda zupełnie inaczej. Ósma generacja konsol do gier od początku cechowała się niskimi cenami urządzeń. Dzięki mniejszym niż dawniej kosztom produkcji, nowe platformy do gier już w momencie swojej premiery były przystępne dla portfeli polskich klientów.

spidersweb_1200x600pop class="wp-image-534712"

Teraz, w trzy lata od premiery PlayStation 4, cena zupełnie nowej konsoli spadła do 999 złotych.

To przełamanie psychologicznej i symbolicznej bariery. Trzycyfrowa wartość za zupełnie nowy sprzęt, który wystarczy na cztery, może pięć kolejnych lat grania to komfort, który w erze znacznie droższego PlayStation 3 był jedynie fantazją miłośników Uncharted i Killzone’a.

Konsolę za 999 złotych kupimy w sklepach MediaExpert. Co świetne, możemy wybrać między oryginalną wersją PlayStation 4, a także jej nowszą, odchudzoną edycją z dopiskiem Slim. W obu przypadkach cena wynosi 999 złotych, a do tego sieć RTV i AGD dorzuca darmowy transport oraz gwarancję, że paczka zdąży dotrzeć pod wskazany adres przed Bożym Narodzeniem.

To sprawia, że oferta sieci RTV i AGD jest świetnym pomysłem na świąteczny prezent. Z budżetem poniżej 1000 złotych można nabyć platformę do gier, która wystarczy na kilka następnych lat. Wszakże po premierze PlayStation 4 Pro możemy wnioskować, że kolejna generacja konsol nie nadejdzie szybko. Pozostaje tylko podjąć jedną, kluczową decyzję…

PlayStation 4 czy PlayStation 4 Slim - którą wersję wybrać?

Pytanie wcale nie należy do łatwych. PS4 Slim jest mniejsze, lżejsze, cichsze oraz pobiera mniej mocy. Z drugiej strony, oryginalne PlayStation 4 ma wbudowane gniazdo optyczne, którego brakuje w odchudzonej edycji urządzenia. Jeżeli posiadacie zestaw słuchawkowy/kino domowe z kablem optycznym, to ważna informacja.

playstation-4-slim-20 class="wp-image-519064"

Nieco inny jest również kontroler DualShock 4 dodawany do obu wersji. Jego odświeżona konstrukcja sprzedawana wraz z PS4 Slim posiada bardziej wytrzymałe obicie gałek analogowych, a także przepuszczającą światło powierzchnię panelu dotykowego. Nie są to jednak żadne rewolucyjne zmiany.

Obie konsole posiadają dysk twardy o tej samej pojemności (500 GB), a także bliźniacze układy CPU oraz GPU. Podczas rozgrywki nie czuć żadnej różnicy, a większość zmian jest czysto kosmetyczna. Jeżeli o mnie chodzi, celowałbym w mniejsze, poręczniejsze, bardziej energooszczędne PlayStation 4 Slim.

Lokowanie produktu
Najnowsze