REKLAMA

Najlepsze zdjęcie dzikiej przyrody wykonano kamerką... GoPro. Oto ono i inne równie dobre

Fotograf Time Lamar przez trzy dni wspinał się na drzewa Borneo i zastawiał tam „fotograficzne pułapki”. Kamerka GoPro pozwoliła mu uzyskać tytuł najlepszego fotografa dzikiej przyrody w 2016 roku. Oto wyniki prestiżowego konkursu Wildlife Photographer of the Year.

20.10.2016 09.22
Najlepsze zdjęcie dzikiej przyrody wykonano kamerką... GoPro
REKLAMA
REKLAMA

Konkurs fotograficzny Wildlife Photographer of the Year to jedno z najstarszych fotograficznych wydarzeń. Tegoroczna edycja to już 52 odsłona konkursu. Organizuje go londyńskie Natural History Museum.

O tytuł najlepszego fotografa dzikiej przyrody walczyło w tym roku 50 tys. osób z 95 krajów. Jury oceniało walory artystyczne, i techniczne, kreatywność, ale także rzadkość danego gatunku.

Konkurs jest podzielony na dwie sekcje: główną (powyżej 18 lat) i dla juniorów. Sekcje są podzielona na 16 kategorii. Nagrody w konkursie są bardzo pokaźne. Zwycięzca zgarnia 10 tys. funtów (ok. 48 tys. zł) i certyfikat Wildlife Photographer of the year, który z pewnością otworzy wiele drzwi do przyszłej kariery.

wildlife class="wp-image-522796"

Zdobywca nagrody za najlepsze portfolio otrzymuje 2,5 tys. funtów, certyfikat i podróż na ceremonię rozdania nagród w Londynie. Ten sam zestaw nagród czeka na fotografa, który opowie swoimi zdjęciami najlepszą historię. Zwycięzcy poszczególnych kategorii dostają po 1250 funtów.

Nagrody czekają też w konkursie dla młodzieży do 18 lat. Tutaj fotograf roku zgarnia tysiąc funtów, a zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymują zestaw fotograficzny od Canona.

Poniżej galeria nagrodzonych zdjęć

Park Narodowy Gunung Palung na Borneo. Od trzech dni fotograf wspina się po linach na drzewa i zostawia na nich aparaty. W końcu trafił na kapitalny kadr. Uchwyciła go... kamerka GoPro! Tim Laman, Wildlife Photographer of the Year 2016.

wildlife-photographer-of-the-year-01 class="wp-image-522797"

Zatoka Kalifornijska. Lwy morskie łapią rozgwiazdę i zaczynają się nią bawić tak, jak piłką. Zwierzęta chcą bawić się razem z fotografem.  Luis Javier Sondova, zwycięzca kategorii Wrażenia.

wildlife-photographer-of-the-year-02 class="wp-image-522798"

Sóweczki europejskie żyją w parach. Ta widoczna na zdjęciu właśnie straciła swoją drugą połówkę. Fotografowi udało się uchwycić moment, w którym sowa wygląda na smutną i przygnębioną. Mats Andersson, zwycięzca kategorii Czarno-białe.

wildlife-photographer-of-the-year-03 class="wp-image-522799"

Małe laguny tworzące się w brazylijskim  Parku Nardowoym Lençóis Maranhenses po dużych ulewach. Woda gromadzi się na nieprzepuszczalnej glebie. Rudi Sebastian, zwycięzca kategorii Detal.

wildlife-photographer-of-the-year-04 class="wp-image-522800"

Przedmieścia Mumbaju, cztery miesiące czekania na dobry kadr. W końcu się udało. Lampart plamisty zapuścił się z pobliskiego Parku Narodowego Gandhi w uliczki miasta. Nayan Khanolkar, zwycięzca kategorii Miasto.

wildlife-photographer-of-the-year-05 class="wp-image-522801"

Zachodni Pacyfik. Tysiące ryb gatunku Lucjan Bohar gromadzą się na tarło. Tony Wu, zwycięzca kategorii Pod Wodą.

wildlife-photographer-of-the-year-06 class="wp-image-522802"

Pyłki z orzechowca w północnych Włoch tańczą na wietrze. Valter Binotto, zwycięzca kategorii Rośliny.

wildlife-photographer-of-the-year-07 class="wp-image-522803"

Ciemna noc, blask księżyca, złowieszczy kruk. Oto nocna sceneria londyńskiego Valentines Park. Gideon Knight, Young Wildlife Photographer of the Year 2016.

wildlife-photographer-of-the-year-08 class="wp-image-522804"

To nieprawdopodobne ujęcie przedstawia indyjską aleksandrettę obrożną - papużkę, która wraca do swojej dziupli w parku Keoladeo National Park w Indiach. Czeka tam jednak niespodziewany gość, który nie spodobał się właścicielce lokum. Ganesh H. Shankar, zwycięzca kategorii Ptaki.

wildlife-photographer-of-the-year-10 class="wp-image-522805"

Tysiące rozmrażających się pangolinów w porcie Belawan na Sumatrze. Każde zwierze zostało nielegalnie odłowione i zostanie sprzedane na czarnym rynku. To rarytas dla kucharzy i "lekarzy". Paul Hilton, zwycięzca kategorii Fotoreportaż - zdjęcie pojedyncze.

REKLAMA
wildlife-photographer-of-the-year-09 class="wp-image-522806"

Zwycięzcom gratulujemy!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA