REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Najlepsze narzędzie do zarządzania projektami i zadaniami od teraz po polsku

Najlepsza aplikacja do zarządzania projektami w końcu, nareszcie, zyskała wsparcie dla 16 nowych języków. Od teraz Trello dostępne jest także po polsku!

19.04.2016
21:00
trello
REKLAMA
REKLAMA

To pozornie niewielka, ale bardzo istotna wiadomość. Trello, jeden z filarów naszej pracy na Spider’s Web, w końcu dostępne jest w naszym ojczystym języku. Nie żeby anglojęzycznej wersji czegoś brakowało, ale bardzo miło jest zobaczyć interfejs aplikacji rozpisany w języku polskim.

Trello w końcu po polsku. class="wp-image-491900"

Oprócz naszego języka, Trello zyskało też dziś wsparcie dla 15 kolejnych - fińskiego, norweskiego, szwedzkiego, rosyjskiego, węgierskiego, ukraińskiego, czeskiego, duńskiego, włoskiego, tureckiego, tajskiego, japońskiego, tradycyjnego i uproszczonego chińskiego oraz wietnamskiego. Zaktualizowane zostały również translacje, które były uprzednio dostępne, czyli wersje anglo-, francusko-, hiszpańsko- i portugalsko-języczne.

Za tłumaczenie odpowiedzialnych jest 520 wolontariuszy, którzy przez cztery miesiące przetłumaczyli łącznie 47 tys. słów. Oczywiście - jako że tłumaczenia dokonywali żywi ludzie, a nie roboty - gdzieniegdzie mogły się wkraść literówki lub inne błędy. W takiej sytuacji twórcy Trello zachęcają do tego, by zgłaszać im wszelkie niedociągnięcia, które będą usuwać.

Czym jest Trello?

To zdecydowanie najlepsze (nie tylko naszym zdaniem) narzędzie do zarządzania wieloetapowymi projektami, jakie można znaleźć na rynku. Cechuje je przede wszystkim niezrównana prostota - wszystko sprowadza się do przesuwania kart, zależnie od postępów w pracy. Dla przykładu my na Spider’s Web oznaczamy w ten sposób teksty, od pomysłów na ich powstanie, poprzez redakcję, aż po publikację.

Osobiście nie znałem Trello przed rozpoczęciem pracy w Spider’s Web, ale gdy już zacząłem go używać, to wszystkie prywatne projekty zawsze wrzucam właśnie tam. Może jako aplikacja To-Do Trello spisuje się średnio, ale nie ma drugiego narzędzia, które w tak prosty sposób pozwalałoby zarządzać projektami i współpracować przy ich realizacji.

Do każdej z kart możemy dodawać załączniki, komentarze, wymieniać się uwagami, oraz zintegrować Trello z innymi usługami. A po połączeniu Trello z agregatorami pokroju IFTTT lub Zapier produktywne możliwości tej aplikacji są niemalże nieograniczone.

REKLAMA

W tej chwili spolszczona jest już przeglądarkowa wersja Trello, jak i aplikacja na iOS. Na żadnym z urządzeń z Androidem nie mam jeszcze dostępnej aktualizacji do nowej wersji, ale to zapewne kwestia kilku godzin/jednego dnia, by również na zielonym robocie Trello było dostępne po polsku.

Jeśli szukacie idealnej aplikacji do pracy nad dużymi projektami w zespole - gorąco polecam. Teraz, kiedy znika (nieznaczna, ale jednak) bariera językowa, nie ma już wymówki, by nie dać szansy tej aplikacji. Tym bardziej, że jej możliwości są dość potężne nawet w darmowej wersji.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA