REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Zapomnij o maszynkach z kilkoma ostrzami. Od przyszłego roku będziemy golić się laserem

Nowe technologie wkraczają w coraz to nowe obszary naszego życia, a kreatywni projektanci i inżynierowie od lat prezentują swoje pomysły w serwisach crowdfundingowych. Na Kickstarterze cieszy się teraz powodzeniem futurystyczna maszynka do golenia. Sam bym się jednak dwa razy zastanowił, zanim bym przyłożył do twarzy laser.

29.09.2015
11:22
Skarp Razor to futurystyczna laserowa maszynka do golenia
REKLAMA
218 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Golenie się to bardzo czasochłonna czynność i nic dziwnego, że ludzkość szuka sposobów na usprawnienie tego procesu. Po przejściu od brzytwy, przez maszynki jednorazowe i wreszcie na maszynkach elektrycznych kończąc utknęliśmy jednak trochę w miejscu, a od lat golimy się w ten sam sposób.

skarp-razor-1

Znaleźli się jednak ludzie, którzy chcą tę czynność wreszcie ułatwić z wykorzystaniem nowych technologii. Projekt maszynki Skarp Razor korzystającej nie z ostrza, a z lasera przygotowało dwóch Szwedów. Ich produkt ma nie tylko ułatwić proces golenia i wyeliminować możliwość zacięcia się, podrażnienia skóry itp.

Morgan Gustavsson pracuje nad goleniem laserowym od kilku dekad, ale dopiero teraz udało się stworzyć produkt potrafiący przeciąć każdego włosa. Wcześniej udawało się przeciąć włosy czarne, ale jaśniejsze i siwe stanowiły problem. Razem z Paulem Binunem odkryli jednak cząstkę chromoforową obecną w każdym włosie.

Dzięki temu można było przygotować urządzenie o kształcie jednorazowej maszynki do golenia, które jest w stanie wyemitować laser przecinający dowolnego włosa. Golić można się na sucho, ale wilgotna twarz też ma nie stanowić żadnego problemu. Maszynka nie wymaga konserwacji i nie ma wymiennych elementów.

skarp-razor-3
REKLAMA

Wynalazek Szwedów spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Akcja na Kickstarterze będzie trwać jeszcze ponad dwa tygodnie, a już teraz zebrano w ramach niej niemal 700 tys. dol. - a do realizacji potrzeba było 160 tys. dol. Pierwsze osoby, które zdecydowały się zamówić produkt płaciły za maszynkę 79 dol.

Obecnie cena dla osób, które też chcą wesprzeć projekt, to już 159 dol. Maszynki Skarp Razor mają zostać wyprodukowane i dostarczone do klientów w marcu 2016 roku i przeznaczone zostały dla mężczyzn i kobiet - można korzystać z nich do golenia dowolnej części ciała, nie tylko twarzy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA