REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Dostałeś pod choinkę smartfon z Androidem? Oto najciekawsze aplikacje, które musisz zainstalować

Na Spider’s Web już tradycyjnie przygotowaliśmy cykl publikacji, z przeglądem najciekawszych aplikacji na poszczególne platformy. W naszych wpisach skupimy się na niekoniecznie na najpopularniejszych, ale przede wszystkim na dobrych tytułach. Nie będziemy polecać wam aplikacji Facebooka, Twittera czy przeglądarki Chrome, gdyż zapewne nawet bez naszej rekomendacji z nich już korzystacie. Oto najlepsze i niekoniecznie najpopularniejsze aplikacje dla smartfonów z Androidem.

25.12.2014
19:49
Dostałeś pod choinkę smartfon z Androidem? Oto najciekawsze aplikacje, które musisz zainstalować
REKLAMA
239 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Wunderlist - lista zadań

wunderlist-dropbox-2

Doskonale pamiętam, że w zeszłym roku polecałem aplikację Any.Do oraz kalendarz Cal. Ten duet spisywał się doskonale w mojej pracy i podejrzewałem, że jeszcze długo nic go nie zastąpi.

Od pewnego czasu korzystam jednak z google’owego kalendarza, który doczekał się ważnego odświeżenia wyglądu oraz wielu funkcji. W połączeniu z listą zadań Wunderlist, obie aplikacje stworzyły prawdziwy kombajn, który ułatwia mi zapanowanie nad codziennymi obowiązkami.

Funkcjonalność aplikacji Wunderlist dokładnie opisywałem w obszernej recenzji. W tym miejscu przypomnę tylko, że zadania z Wunderlist mogą być integrowane z kalendarzem Google, a pracę z listą zadań ułatwia szereg aplikacji na wszystkie najpopularniejsze platformy mobilne i desktopowe oraz rozszerzenia do przeglądarek.

Fenix - aplikacja do Twittera

fenix

Twitter to mój ulubiony serwis społecznościowy, jednak korzystanie z oryginalnej aplikacji mobilnej nie jest najwygodniejsze. Szczególnie dla osoby, która obserwuje kilka list oraz zarządza kilkoma kontami na Twitterze. Dlatego też na moim smartfonie obok oficjalnej aplikacji zainstalowany jest również Fenix.

Fenix pozwala na wygodną obsługę kilku kont i szybkie przełączanie się między listami. Dzięki wbudowanej przeglądarce możemy sprawnie przeglądać treści, które udostępniają obserwowane przez nas osoby. Dodatkowo Fenix oferuje szereg funkcji personalizacyjnych, które pozwalają na dostosowanie wyglądu do naszych oczekiwań.

Aplikacja jest płatna, kosztuje ok 15 zł, ale nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto, gdyż twórca od dłuższego czasu stale rozwija Feniksa, zaopatrując go w dodatkowe funkcje i rozszerzając możliwości, wraz ze zmianami wprowadzanymi na Twitterze.

Messenger, czyli SMS-y od Google’a

Wiem, że niektórzy użytkownicy wymagają od aplikacji do obsługi SMS-ów zaawansowanych funkcji, takich jak planowanie wysyłki, automatyczne wysyłanie wiadomości, czy rozbudowany system potwierdzeń. Sam korzystam niewiele z SMS-ów, więc mam nieco inne priorytety, w które idealnie wpisuje się aplikacja Messengera od Google’a

SMS-owy Messenger pozwala na wysyłanie i odbieranie wiadomości oraz wygodne zarządzanie skrzynką odbiorczą. Oprócz funkcji kasowania niepotrzebnych SMS-ów mamy też możliwość ich archiwizacji. Zarchiwizowana wiadomość przechodzi o archiwum, znika ze skrzynki odbiorczej, ale nie jest na stałe usuwana z telefonu. Zawsze możemy do niej wrócić.

Aplikacja utrzymana jest w stylistyce Material Design, przez co idealnie pasuje do innych, odświeżonych aplikacji Google’a.

Buffer, czyli łatwe udostępnianie

Aplikacja Buffer pozwala na łatwe dzielenie się treściami odkopanymi w czeluściach Internetu. Bez problemu udostępnimy interesującą informację, publikację lub film na Facebooku, Twitterze, Google Plusie i LinkedInie jednocześnie. I to bez potrzeby ręcznego przełączania się między aplikacjami.

Wystarczy zintegrować z Bufferem wybrane konta społecznościowe, aby umożliwić łatwe udostępnianie treści na kilku naszych profilach jednocześnie.

Here + Yanosik = duet idealny

nokia here drive android beta

Na smartfonie z Androidem nie ma problemu, aby uruchomić dwie lub trzy aplikacje nawigacyjne jednocześnie. Dzięki temu możemy korzystać z nawigacji Here od Nokii, która potrafi funkcjonować również bez połączenia z internetem, równocześnie z Yanosikiem, który dzięki połączeniu online będzie informował nas o wszystkich utrudnieniach w ruchu, robotach drogowych, fotoradarach itp. Więcej o nawigacji Here pisałem tutaj.

Nawigacja Here jest darmowa i od pewnego czasu dostępna również w sklepie Google Play. Yanosika również można pobrać bez opłat.

Fit - sprytny krokomierz

Aplikacja Fit umożliwia zliczanie kroków przez nasz smartfon. Dzięki temu możemy wygodnie i w miarę dokładnie monitorować ilość aktywności ruchowej każdego dnia.

Korzystam z Fit od momentu premiery aplikacji i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Wcześniej na Xperii Z3 miałem Lifelog od Sony, ale ten działał w kratkę. Czasami pokazywał, że przez kilka dni nie wykonałem żadnego kroku. Z aplikacją Fit takie problemy nie występują.

Filmweb zawsze pod ręką

Mimo, że nie spędzam zbyt wiele czasu przed telewizorem i w kinie, to nie wyobrażam sobie smartfona bez aplikacji Filmwebu. Dzięki niej mam dostęp do informacji o kinowych nowościach, datach premier i o repertuarze pobliskich kin.

Dodatkowo cenię sobie wszystkie zestawienia najlepszych filmów, które w najbliższej przyszłości pojawią się w telewizji. Smaczku dodaje też dopasowanie filmów do mojego gustu oraz informacje o recenzjach od znajomych osób.

Solid Explorer - menedżer plików

solid-explorer

Solid Explorer to mój ulubiony, ulubiony menedżer plików. Pierwszy tytuł “ulubionego” dostaje za to, że działa i wygląda genialnie. Zaś drugi tytuł “ulubionego” należy mu się za to, że to prawdopodobnie najlepsza polska aplikacja mobilna jaką znam.

O Solid Explorerze pisaliśmy już na łamach Spider’s Web, jednak w tak ważnym zestawieniu nie mogłem o niej nie wspomnieć.

>Program jest płatny, ale twórca udostępnia 14-dniową wersję testową za darmo. Po upływie dwóch tygodni konieczne będzie wykupienie Unlockera, który odblokuje funkcjonalność aplikacji.

Z okazji Świąt cena Unlockera została obniżona o 50% do poziomu 3 zł. Warto skorzystać.

Google Authenticator i śpisz spokojnie

Dbam o bezpieczeństwo w sieci jak tylko mogę. Korzystam z bezpiecznej, szyfrowanej skrzynki email ulokowanej w Szwajcarii, korzystam z szyfrowanego dysku w chmurze oraz włączam dwuskładnikowe uwierzytelnianie w każdym serwisie, który na to pozwala. Do włącznie dwuetapowego logowania na Facebooku wystarczy aplikacja Facebooka na smartfonie. Jednak do ochrony konta Google (Gmail oraz Dysk) i Dropboksa niezbędna będzie dodatkowa aplikacja - Google Autenticator.

Program ten odpowiada za generowanie tymczasowych haseł, które stosowane są do uwierzytelniania logowania. Po aktywacji takiego zabezpieczenia na naszych kontach, podczas próby logowania niezbędne jest podanie loginu, hasła oraz dodatkowego hasła jednorazowego. Więcej informacji na temat dwuetapowego logowaniaznajduje się w tej publikacji.

Pushbullet i komputer dogada się ze smartfonem


Aplikacja Pushbullet pozwala na szybkie przesyłanie danych i linków między komputerem a smartfonem lub innym urządzeniem mobilnym. Funkcja ta działa również w drugą stronę. Poza łatwym przesyłaniem danych Pushbullet pozwala na obsługę SMS-ów na komputerze za pomocą rozszerzenia w przeglądarce internetowej.

REKLAMA

Poza tym Pushbullet może działać podobnie do RSS-ów. Serwisy internetowe wspierające obsługę Pushbulleta mogą łatwo wysyłać powiadomienia o aktualizacjach i nowych treściach prosto na nasz telefon lub komputer.

Pushbullet jest darmowy i dostępny w Google Play.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA