REKLAMA

Oto Czat - nowa aplikacja od Google w stylu Material Design

Teraz SMS-y będę wysyłał przez Chat.

12.11.2014 19.32
Oto Czat – nowa aplikacja od Google w stylu Material Design
REKLAMA
REKLAMA

W sklepie Google Play pojawiła się nowa aplikacja od Google. Co ciekawe, jeszcze przed zainstalowaniem program ten nosił nazwę Chat, a po instalacji na smartfonie zaczął się przedstawiać jako Messenger. To trochę dziwny zabieg ze strony Google'a, gdyż spora część użytkowników androidowych urządzeń korzysta już z jednego Messengera - tego od Facebooka. Dlatego dla zachowania jakiegoś porządku i możliwości rozróżnienia tych dwóch pozycji, będę stosował nazwę Chat.

Chat jest prostą aplikacją do obsługi SMS-ów i MMS-ów. Swego czasu Google zaimplementował tę funkcję w Hangoutach, jednak wygląda na to, że się rozmyślił. Obsługa SMS-ów w Hangoutach co prawda pozostała, ale fakt, że gigant z Mountain View zdecydował się na rozwijanie osobnej aplikacji do SMS-ów sugeruje, że w najbliższym czasie nie będziemy siłą zmuszani do używania Hangoutów.

Chat wygląda bardzo dobrze, wpisuje się w stylistykę Material Design i współgra z nowymi wersjami popularnych aplikacji Google. Każdy, kto przyzwyczaił się już do odświeżonego Gmaila lub Kalendarza na pewno szybko przekona się do Chata.

Aplikacja oferuje naprawdę podstawowe funkcje. Wysyła i odbiera SMS-y oraz MMS-y, obsługuje raporty dostarczenia oraz pozwala na archiwizację lub usuwanie wiadomości. Archiwizacja przenosi SMS-y do archiwum, przez co skrzynka odbiorcza jest czysta i przejrzysta. Zaś użytkownik w każdej chwili może wrócić do ukrytych wiadomości. To przydatna funkcja.

Podczas tworzenia nowych wiadomości, aplikacja oferuje podpowiedzi w formie listy najczęstszych odbiorców. Możemy również przełączyć się do widoku wszystkich kontaktów lub wyszukać pozycję z książki adresowej. Zaś do wiadomości tekstowej bez problemu dołączymy film, zdjęcie lub wiadomość głosową.

Program działa poprawnie i wygląda bardzo dobrze. Dlatego też szybko skorzystałem z funkcji pozwalającej na ustawienie Chata jako głównej aplikacji do obsługi wiadomości.

REKLAMA

Chat dostępny jest w sklepie Google Play.

*Grafika główna pochodzi z Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA