1. Spider's Web
  2. Technologie

Elastyczna synchronizacja wszystkich plików? Tak, z Sher.ly. Złapcie dostęp do bety!

Lokowanie produktu

O Sher.ly pisał już Piotrek Grabiec, ale odezwał się do nas jeden z twórców tego projektu do wymiany plików i stwierdził, że Piotrek podszedł do tematu z mocnej perspektywy kogoś, kto lubi Dropbox’a, a Sher.ly nie jest tylko jego alternatywą. Pewnie to prawda, w końcu Spider's Web wciąż jest blogiem, jednak Błażej Marciniak chciał zwrócić uwagę na kilka innych spraw związanych z Sher.ly.

22.05.2013
20:52
Elastyczna synchronizacja wszystkich plików? Tak, z Sher.ly. Złapcie dostęp do bety!

Stąd ta kategoria wpisu powyżej, ale tak się złożyło, że idea Sher.ly jest dla mnie w pełni zrozumiała. Chmura jako serwer(y) znajdujące się gdzieś za oceanem, na który przesyłamy nasze prywatne pliki, jest dobrym rozwiązaniem, ale tylko w określonych przypadkach i przy założeniu, że mamy szybkie łącze z dobrym uploadem, dużo miejsca na wirtualnym dysku i nie obawiamy się utraty lub wycieku danych.

Ewidentnie nie jestem sama w takim myśleniu, dlatego pewnie Sher.ly zdobywa coraz więcej głosów w konkursie #fnDemo w Dolinie Krzemowej, gdzie jest jedynym projektem z Polski. Oddać głos można tweetując z poniższego przycisku.


//
Zapytałam Błażeja, o co tak naprawdę chodzi z Sher.ly. Odpowiedzi w postaci filmiku z Louisem C.K. się nie spodziewałam. Otóż Sher.ly jest....

Właśnie nie tym, o czym mówi C.K. "Używając Sher.ly nie musisz nikomu oddawać swoich plików, żeby się nimi dzielić - wciąż masz je u siebie”. A cała frajda jest właśnie z dzielenia się fajnymi rzeczami ze znajomymi, wprost ze swojego dysku w domu.

Błażej Marciniak:

Zapytałam też, jak Sher.ly ma zarabiać, w końcu gdy już zostanie udostępnione publicznie, to zwykły użytkownik będzie mógł korzystać z niego bezpłatnie.

Gdy spędzić chwilę nad zastanowieniem się, jak tak naprawdę wygląda synchronizacja plików między urządzeniami i zdalny do nich dostęp, to okazuje się, że proste, wieloplatformowe rozwiązanie ma sens. Zwłaszcza, gdy połączy synchronizację pomiędzy dyskami, smartfonami, tabletami czy nawet telewizorami z możliwością połączenia tych "tradycyjnych" chmur w postaci Dropboksa, SugarSync, SkyDrive, Google Drive czy innych. Będzie można ich używać nadal równolegle korzystając z Sher.ly.

sherly 2

Minusem Sher.ly jest to, że... jest jeszcze nieobecne, ale prace trwają i za kilka tygodni powinniśmy móc już z usługi skorzystać. Jednak jeśli chcecie wypróbować Sher.ly wcześniej, to napiszcie na ewa.lalik@spidersweb.pl, na jakich urządzeniach chcielibyście testować betę usługi - trzech czytelników będzie miało taką okazję!

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu