REKLAMA

Niezniszczalne ekrany Samsunga mają wyróżnić koncern na tle konkurencji

Samsung już od dłuższego czasu pracuje nad swoimi elastycznymi ekranami, które mają zrewolucjonizować rynek mobilnych urządzeń. Od wielu miesięcy po sieci krąży garstka zdjęć przedstawiających powykręcane wyświetlacze i nic nowego w tym temacie się nie dzieje. Okazuje się jednak, że wszystkie prace są już bardzo zaawansowane, a nowa technologia zostanie wprowadzona już w przyszłym roku.

21.11.2012 10.55
Elastyczne wyświetlacze Samsunga będą gotowe już w pierwszej połowie 2013 roku
REKLAMA
REKLAMA

Zawsze, gdy słyszę o tych elastycznych ekranach zastanawiam się do czego konkretnie będą one mogły być zastosowane. Widmo krzywych telefonów nie bardzo do mnie przemawia, gdyż nie sądzę, aby takie rozwiązanie było potrzebne, a już na pewno wygodne. Przez moment myślałem, że elastyczny tablet może być ciekawym rozwiązaniem, ale poza tak daleko wybiegającym w przyszłość rozwiązaniem, jak to zaprezentowane na poniższym wideo, nie widzę sensu.

Im więcej jednak wiemy o nowych wyświetlaczach Samsunga tym bardziej pomysł ten zaczyna mi się podobać. Nie skupiam się jednak na potencjalnych zaletach wynikających z tego, że Koreańczycy zaczną produkować krzywe smartfony, ale doceniam zaletę płynącą z wytrzymałości nowych ekranów. W porównaniu z obecnie znaną i powszechnie znaną technologią szklanych wyświetlaczy, nowe produkty Samsunga będą praktycznie niezniszczalne. Na poniższym wideo uwieczniono próbę zniszczenia ekranu Youm.

Elastyczne ekrany będą bez wątpienia przełomowe. Ich odporność na uszkodzenia mechaniczne docenią wszyscy użytkownicy mobilnych sprzętów. Nietłukące się ekrany w smartfonach i tabletach to będzie mała rewolucja na rynku i element, który bez wątpienia wyróżni Samsunga, na tle całej konkurencji. Giętkie ekrany typu Youm pozwolą również na tworzenie wielu nowych urządzeń. Składane tablety będą skrywały wewnątrz jeden duży ekran a nie dwa małe tak jak to było w przypadku Sony P.

Nowa technologia zastosowana w wyświetlaczach Samsunga polega zastąpieniu szklanych elementów odpowiednikami wykonanymi z tworzywa sztucznego, których plastyczne właściwości stają się nierozłącznym atutem produktów z serii Youm.

- powiedział Lee Seung-chul, analityk Shinyoung Securities.

REKLAMA

Samsung Display Co.  zapowiedział, że technologia będzie gotowa w pierwszej połowie przyszłego roku. Jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy na rynek trafią pierwsze urządzenia korzystające z tych rozwiązań.

Samsungowi po piętach depcze jednak Sony, które rozpoczęło podobne badania już w 2002 roku, a dwa lata temu pokazało swój 4,1 calowy elastyczny wyświetlacz OLED. Niemniej jednak dla klientów końcowych nie będzie ważne kto stoi za wyprodukowaniem ekranu w ich telefonie. Kluczowe znaczenie będzie miała jakość, wytrzymałość i oczywiście cena takich urządzeń. Jednak ta ostatnia według wstępnych zapewnień powinna być niższa.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA