REKLAMA

Wiemy, kiedy Google pokaże nowe smartfony. Oto czego można się spodziewać

Jeśli kupiłeś Google Pixela 8 lub 8 Pro to możesz zacząć żałować. Zaraz pojawią się nowsze modele.

25.06.2024 19.14
Wiemy, kiedy Google pokaże nowe smartfony. Oto czego można się spodziewać
REKLAMA

Google ogłosił datę nadchodzącego wydarzenia, w ramach którego zostaną pokazane nowe smartfony. Co ciekawe, premiera będzie miała miejsce dużo wcześniej niż zawsze - zamiast jesienią, urządzenia zostaną pokazane w te wakacje. Wydaje się, że Google trochę zmienia podejście do premier i zamiast pokazywać smartfony po wrześniowych premierach Apple, nowości zaprezentuje wcześniej.

REKLAMA

Wiemy, kiedy Google pokaże swoje nowości

Gigant technologiczny wysyła wiadomości do pierwszych szczęśliwców z zaproszeniem na wydarzenie Google, które odbędzie się za półtora miesiąca - 13 sierpnia 2024 r. (wtorek) o godzinie 19:00. Komunikaty są krótkie i wynika z nich, że na wydarzeniu gigant skupi się na m.in. na smartfonach Google Pixel.

Co prawda Google nie mówi wprost, o jakie smartfony chodzi, natomiast możemy się spodziewać, że będzie to seria Pixel 9 obejmująca podstawową "dziewiątkę" oraz model 9 Pro. Wraz ze sztandarowymi modelami powinien zostać pokazany też nowy procesor Google Tensor G4 oraz druga generacja składanego smartfona Google Pixel Fold. To bardzo ciekawe, że premiera odbędzie się w wakacje - wystarczy spojrzeć na zeszłoroczną premierę serii Pixel 8, która miała miejsce w październiku 2023 r.

Warto zaznaczyć, że smartfony z serii Pixel 8 zostały wprowadzone do Polski dopiero na początku maja wraz ze światową premierą tańszego Pixela 8a. Wynika to jednak z faktu, że jak dotąd telefony tego producenta nie były oficjalnie dostępne w kraju nad Wisłą. Teraz możemy się spodziewać, że i w tym samym dniu smartfony Pixel 9 zostaną wprowadzone do Polski.

Android 15 może pojawić się wcześniej

Oprócz nowych smartfonów Google na nadchodzącym wydarzeniu ma zaprezentować nowego Androida. Obecnie Android 15 jest we wczesnej fazie rozwoju (najnowsza jest beta 3), natomiast oficjalna premiera nowego systemu w sierpniu wydaje się bardzo prawdopodobna. Wystarczy spojrzeć na stronę dotyczącą nadchodzącego systemu sygnowanego zielonym ludzikiem - na osi widzimy, że ostatnia stabilna beta powinna pojawić się już w następnym miesiącu: lipcu, a finalna wersja tuż po wydaniu bety numer 4.

Oczekujmy więc, że 13 sierpnia (lub maksymalnie kilka dni po konferencji) będzie można zainstalować już Androida 15 (o ile macie Google Pixela - jeśli korzystacie ze smartfona z autorską nakładką typu Samsung, to będziecie musieli poczekać dłużej). Osobiście nie jestem zaskoczony, że Google tak szybko wypuści nowy system operacyjny, wszak "piętnastka" wprowadza tylko pomniejsze nowości. Jeśli chcecie dowiedzieć się, co nowego oferuje system, to zapraszam do pierwszych wrażeń z Androida 15.

REKLAMA

Więcej na temat oprogramowania przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA