AI w oprogramowaniu Bitrix24: CoPilot pomaga w zadaniach i projektach

Lokowanie produktu: Bitrix24

Rewolucyjna technologia Dużych Modeli Językowych pozwala na znacznie większą liczbę użytecznych funkcji niż odpowiadające na pytania czatboty. Twórcy wiodącego oprogramowania do produktywności implementują ją na coraz to bardziej pomysłowe sposoby. W Bitrix24 sztuczna inteligencja znacząco ułatwi panowanie i nadzór nad wykonywanymi przez zespoły zadaniami.

16.04.2024 13.30
bitrix24 zadania projekty

LLM (Duży Model Językowy) to technologia, która nadal potrafi zadziwiać. Internetowe czatboty nowej generacji doskonale rozumieją intencje użytkownika, jak żaden inny program komputerowy przed nimi. Co więcej, ich użyteczność jest nieustannie zwiększana - nie tylko za sprawą dynamicznego rozwoju stojącej za nimi technologii, ale też za sprawą pomysłowości inżynierów oprogramowania, znajdujących coraz to nowsze zastosowania dla LLM-ów.

Jedną z firm, która błyskawicznie rozpoznała potencjał Dużych Modeli Językowych i generatywnej sztucznej inteligencji jest Bitrix24. Bardzo szybko zaczęła badać tą nową, przełomową gałąź informatyki, a wczesne zainteresowania się zagadnieniem ewidentnie popłaciło. Znaczna część konkurencji nieśmiało i na razie w ramach eksperymentów wdraża funkcje wykorzystujące SI - tymczasem Bitrix24 jest już po wdrożeniu swojego dobrze przetestowanego, dojrzałego inteligentnego CoPilota do swojej wiodącej platformy.

Jak ułatwić pracę w firmie za sprawą sztucznej inteligencji?

Bitrix24 to internetowa platforma do współpracy, która łączy w sobie różne narzędzia takie jak CRM, zarządzanie projektami, komunikacja i współpraca online. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla firm i organizacji non-profit, które umożliwia zarządzanie zadaniami, projektami, kontaktami z klientami, a także oferuje funkcje takie jak czaty, spotkania online, tworzenie stron internetowych i automatyzację procesów biznesowych. Bitrix24 jest dostępny w wersji bezpłatnej dla nieograniczonej liczby użytkowników oraz w płatnych planach subskrypcyjnych, które oferują dodatkowe funkcje i możliwości.

Jedną z licznych użytecznych funkcji Bitrix24 jest też organizacja zadań i projektów. Tym niemniej jakkolwiek starannie i inteligentnie nie byłaby zaprojektowana przeznaczona im aplikacja, w niemal każdej firmie rzeczonych zadań wyłącznie przybywa - a panowanie nad nimi staje się coraz większym wyzwaniem. To dobry znak, bo to sugeruje, że firma działa i się rozwija. Na szczęście sam Bitrix24 znalazł kreatywne rozwiązanie tego problemu.

Jego CoPilot - czyli mechanizm generatywnej sztucznej inteligencji – został zoptymalizowany między innymi właśnie pod kątem organizacji zadań. Można je kategoryzować, przeglądać, przeszukiwać, prezentować na wiele różnych sposobów - ale przy rosnącej ich liczbie i liczbie zespołów w firmie, nawet najlepiej zaprojektowany interfejs użytkownika staje się niewystarczający. Sztuczna inteligencja wydaje się najlepszym możliwym rozwiązaniem, na dodatek znacząco oszczędzającym czas większości powiązanych z danym zadaniem osób.

CoPilot w Bitrix24 - użyteczna pomoc w organizacji zadań

CoPilot wykorzystuje swoje niezwykłe zdolności rozumienia ludzkiego języka już na etapie tworzenia zadania. Osoba odpowiedzialna za jego zakomunikowanie zespołowi może najpierw zapewnić CoPilotowi swój własny opis i zamiar, a ten przeredaguje go w profesjonalnie brzmiący i zrozumiały opis, uzupełniony o ewentualne brakujące informacje. SI może nawet automatycznie stworzyć listę kontrolną do takiego zadania - z wszystkimi czynnościami można się uporać w kilkadziesiąt sekund zamiast w kilkadziesiąt minut.

 class="wp-image-4407887"
Za sprawą CoPilota zadanie na kilka minut zamienia się na takie, co zajmie kilka sekund

Można też zastosować odwrotne do powyższego podejście. Czyli zacząć od ogólnej listy kontrolnej do koniecznego do realizacji zadania, a CoPilot na podstawie tej listy stworzy tekstowy, poprawny językowo opis, który można wysłać pracownikom. CoPilot potrafi też przeanalizować tekst zadania lub dowolny inny tekst, podsumować go, znaleźć zalety i wady oraz wyjaśnić niezrozumiałe fragmenty. CoPilot nawet jest w stanie pochwalić współpracowników, zostawić krytyczny komentarz, podziękować za informacje lub wygenerować wynik zadania.

Mechanizm ułatwia też śledzenie zadań. We wszystkich dotyczących ich wątkach zapewne toczą się dyskusje pomiędzy członkami zespołu, przejrzenie ich może być czasochłonnym zadaniem. Korzystając z CoPilota w Bitrix24 wystarczy zlecić to zadanie sztucznej inteligencji. Ta wróci do użytkownika z zwięzłym choć wyczerpującym podsumowaniem wszystkich dyskusji i zadań.

Bez dobrego projektu sztuczna inteligencja by się nie przydała. Na szczęście Bitrix24 to sprawdzone i cenione rozwiązanie

Bitrix24 oferuje szereg zalet, które mogą być pomocne w zarządzaniu zadaniami i projektami. Przede wszystkim, platforma ta umożliwia centralizację wszystkich informacji i komunikacji związanych z projektem w jednym miejscu, co ułatwia dostęp i organizację. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwiej śledzić postępy, terminy i priorytety.

Kolejną istotną cechą Bitrix24 jest jego elastyczność w dostosowywaniu przepływów pracy do specyficznych potrzeb zespołu lub projektu. Można tworzyć niestandardowe etapy dla procesów, co pozwala na lepsze zarządzanie cyklem życia zadania. System zarządzania zadaniami w Bitrix24 jest również wysoce interaktywny, umożliwiając użytkownikom przypisywanie zadań, ustawianie terminów i oznaczanie statusu w czasie rzeczywistym. To z kolei sprzyja lepszej współpracy i komunikacji między członkami zespołu.

 class="wp-image-4407881"
CoPilot w CRM od Bitrix24 może przesłuchiwać nagrane rozmowy, generować ich tekstowe podsumowania, a nawet na ich podstawie wypełniać stosowne formularze

Integracja z innymi narzędziami, takimi jak kalendarze, poczta e-mail i inne aplikacje zewnętrzne, dodatkowo zwiększa produktywność, umożliwiając łatwe zarządzanie zadaniami i projektami bez konieczności przełączania się między różnymi platformami. Bitrix24 zawiera narzędzia analityczne i raportowe, które dostarczają cennych wglądów w wydajność zespołu i postępy projektu, co pozwala na szybką reakcję na ewentualne problemy i optymalizację procesów.

Jego CoPilot to również większa liczba zastosowań niż tylko projekty i zadania. SI w Bitrix24 może służyć jako wszechstronny asystent, pomagających w codziennym funkcjonowaniu firmy. Może pomóc w automatyzacji procesów biznesowych, zarządzaniu relacjami z klientami (CRM), organizacji pracy zdalnej poprzez czaty i wideokonferencje, a także w tworzeniu i zarządzaniu dokumentami.

Tym niemniej to właśnie za sprawą magii generatywnej AI użytkownicy Bitrix24 mogą zwiększyć swoją efektywność, lepiej zarządzać czasem i zasobami, a także usprawnić komunikację wewnętrzną i zewnętrzną firmy. GenAI, jak niegdyś chmura obliczeniowa, staje się fundamentem nowoczesnego i efektywnego przedsiębiorstwa. Czujność Bitrix24 - czyli szybkie rozpoznanie wartości LLM-ów, przetestowanie ich i wdrożenie - zdecydowanie popłaciła.

Lokowanie produktu: Bitrix24
Najnowsze