Korea Desk w Banku Pekao. Polska staje się „bramą Europy” dla azjatyckich inwestorów

Lokowanie produktu: Bank Pekao

Bank Pekao zacieśnia swoją współpracę z największym bankiem Korei Południowej. Czym jest Korea Desk i co przyniesie komitywa z KB Kookmin Bank?

28.03.2024 07.22
Bank Pekao i KB Kookmin Bank podpisanie umowy 1

Bank Pekao ma licznych partnerów na całym świecie. Jednym z nich jest KB Kookmin Bank będący częścią działającej już w piętnastu krajach grupy KB Financial Group. Rozpoczęta w 2022 r. współpraca z największą tego typu instytucją finansową w Korei Południowej weszła właśnie na nowy poziom. Efektem tych działań jest powstanie Korea Desk.

To bardzo dobra wiadomość dla koreańskich firm - zarówno takich działających już na naszym rynku, jak i tych dopiero przymierzających się do rozpoczęcia działalności w Polsce. Korea Desk zapewni im profesjonalną i kompleksową obsługę korporacyjną w drugim największym uniwersalnym banku w naszym kraju, który obsługuje już co drugą korporację w Polsce.

Bank Pekao otwiera Korea Desk

Na mocy rozszerzonej umowy powstanie dedykowana komórka Banku Pekao poświęconaobsłudze koreańskich firm inwestujących w naszym kraju. Kookmin Bank będzie miał w nim swój udział i wspomoże polską firmę swoją znajomością koreańskiej kultury i etyki biznesu. Zaowocuje to stworzeniem kompleksowej oferty produktowej w segmencie bankowości korporacyjnej i będzie obejmować:

  • działania przy transakcjach corporate finance firm koreańskich działających w Polsce lub polskich firm działających w Korei Południowej;
  • rozwój transakcji w obszarze finansowania handlu, w tym akredytyw i gwarancji bankowych oraz przy pozyskiwaniu nowych klientów korporacyjnych.

Tak szeroko zakrojona współpraca na linii Polska-Korea Południowa nie dziwi. Jak podaje Bank Pekao, to właśnie ten kraj jest największym azjatyckim inwestorem na terenie naszego kraju. Koreańskie przedsiębiorstwa działają w wielu różnych obszarach, na czele których są elektronika, inżynieria, części samochodowe, akumulatory do pojazdów elektrycznych i przemysł chemiczny.

Polska jest „bramą Europy” dla Korei Południowej

Piotr Stolarczyk, dyrektor Departamentu Bankowości Międzynarodowej i Finansowania Handlu w Banku Pekao, dodaje, iż „firmy koreańskie wybierają Polskę jako bramę do prowadzenia handlu i inwestycji w Europie”. Korea Desk zaoferuje im dopasowane do ich potrzeb produkty finansowe nie tylko z myślą o działalności na naszym rynku, ale również podczas realizacji projektów międzynarodowych.

Partner pokroju Banku Pekao jest przy tym dla koreańskich inwestorów atrakcyjnym i bezpiecznym partnerem biznesowym. Istnieje od 95 lat, posiada w naszym kraju drugą co do wielkości sieć oddziałów, obsługuje już 6,7 mln klientów i ma wiodącą pozycję na rynku w segmentach private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej.

Bank Pekao jest, podobnie jak KB Kookmin Bank, bankiem uniwersalnym. Jego zróżnicowany profil działalności idzie w parze z najniższymi kosztami ryzyka, silnymi wskaźnikami kapitałowymi i odpornością na warunki makroekonomiczne. Polska firma zajęła pierwsze miejsce w testach warunków skrajnych, które przeprowadziło EBA w 2023 r. Badano wtedy aż 70 banków w Europie.

Lokowanie produktu: Bank Pekao
Najnowsze