REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

iPhone 15 ma problem z powerbankami. Na to uważajcie

iPhone 15 nie działa z tym powerbankiem. Serio? Serio. Wychodzi na to, że występuje problem na linii smartfon - bank energii. Jak duży jest to problem? Czasem nic nie działa, a czasem trzeba zastosować inne rozwiązanie.

29.09.2023
15:19
iPhone 15 ma problem z powerbankami. Na to uważajcie
REKLAMA

Nowe iPhone’y 15 to rewolucja. Albo dojazd do peletonu, bo jak inaczej można nazwać zaimplementowanie portu USB-C, który jest ze smartfonami na Androidzie od wieków? Poza tym dostaliśmy mniej wytrzymałą ramkę i tył telefonu. Jak i też w bonusie - przegrzewanie się po zadzwonieniu. Z kolejnych dobrych informacji: wasz powerbank może nie zadziałać, gdy będziecie chcieli naładować nim iPhone’a 15.

REKLAMA

iPhone 15 nie działa z powerbankiem. Rozwiązanie? Kupcie inny. Albo zmieńcie nowy

Jak zauważył serwis MacRummors, jest problem z niektórymi powerbankami z portami USB-C, które wspierają ładowanie dwukierunkowe. Te mogą nie działać poprawnie z iPhone'ami 15. Dlaczego? Jedną z przyczyn ma być właśnie możliwość ładowania innych akcesoriów za pomocą iPhone’a. Ot, ładowanie zwrotne, ale po kablu.

Dowiedzieliśmy się o tym, że problem dotyczy "wielu powerbanków" - ale nie wszystkich. Na przykład, tekst wspomina o Anker PowerCore Slim 10K PD w wersji A1231, którego port USB-C nie ładuje iPhone’a 15 Pro:

Seria iPhone 15 nie jest taka zła. Więcej o niej przeczytajcie na Spider's Web:

Jedynym rozwiązaniem jest korzystanie z portu USB-A do ładowania - to zalecenie od samego Ankera, który ma wiedzieć o problemie. Można zresztą uznać, że jest to dość uniwersalna porada. Jeżeli wasz powerbank z USB-C nie będzie chciał współpracować z iPhone’em, skorzystajcie ze starego, dobrego, USB-A.

Przynajmniej wiemy, że iPhone’y 15 bezproblemowo są w stanie naładować inne akcesoria. A że czasem powerbank nie zadziała? Trzeba przeżyć te bolączki wieku dziecięcego. Jest zdecydowanie spora szansa, że Apple załata ten problem w kolejnej poprawce softu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA