1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Elastyczna praca i pieniądze od ręki

Lokowanie produktu: VISA

Płacicie pracownikom dorywczym od zlecenia, przejazdu czy dostawy? A może sami otrzymujecie w ten sposób zapłatę i czasem chcielibyście, aby przyszła szybciej? 

07.07.2022
6:58
Elastyczna praca i pieniądze od ręki

Jednym z wyzwań, z którymi mierzą się wykonawcy realizujący pracę w oparciu o elastyczne formy zatrudnienia, może być brak dostępu do zarobionych środków, gdy są one potrzebne. Co istotne, niepewność wywołana kwestiami finansowymi może wpływać na wydajność pracy.

Elastyczność także w kwestii wynagrodzenia

Niepewność, o której mowa, dotyczy nie tyle wysokości wynagrodzenia, ile czasu, w jakim trafia ono na konto. Według globalnego badania przeprowadzonego przez Directions Research na zlecenie Visa 60 proc. giggersów wybiera tę formę zatrudnienia, bo chce pracować zgodnie z własnym planem, a 54 proc. – ponieważ chce zarabiać pieniądze wtedy, gdy ich potrzebuje [1].

I chciałaby móc z nich szybko skorzystać, bez konieczności oczekiwania na tradycyjny przelew, który musi przejść długi proces akceptacji przez różne działy w firmie kontrahenta. Zwłaszcza że za obiad, zakupy w sklepie i zamówienie samochodu z kierowcą przez aplikację płaci się tu i teraz. Wynagrodzenie po skończonej pracy czy zaliczka na poczet zlecenia również mogłyby wpadać na konto natychmiast [2].

Pieniądze tu i teraz, czyli Visa Direct

To globalna usługa umożliwiająca przesyłanie pieniędzy czy zasilanie konta w czasie rzeczywistym. Odwraca ona tradycyjny przepływ środków z kart płatniczych – pieniądze trafiają na kartę, a z niej bez konieczności dodatkowej obsługi – do powiązanego z nią konta. Łatwo, bezpiecznie i przede wszystkim błyskawicznie – pieniądze trafiają do odbiorcy w momencie wysłania przez nadawcę. Jeśli dodamy do tego globalny zasięg, otrzymamy najwygodniejszą formę przesyłania środków pieniężnych. Nie trzeba podawać numeru konta, kodów SWIFT i wyczekiwać przelewu, który dociera na konto zagraniczne nawet po kilku dniach. ZayZoon wyliczył, że w przypadku Visa Direct proces transferu trwa średnio około 24 sekundy – wystarczy znać numer karty płatniczej, na którą mają trafić środki. Usługa może pomóc w przekazywaniu pieniędzy w ponad 175 krajach.

To rozwiązanie przydatne nie tylko w biznesie

Visa Direct stworzono również z myślą o błyskawicznym wysyłaniu i odbieraniu pieniędzy przez osoby prywatne. Najlepszym dowodem praktyczności tego pomysłu jest współpraca Visa ze zrzutka.pl. To platforma, na której każdy może zebrać środki na swój samodzielnie określony cel. Dzięki usłudze PayU Card Push opartej na Visa Direct, środki wpłacane przez darczyńców są natychmiast dostępne dla organizujących zrzutkę. A w przypadku takich inicjatyw jak zbiórka na rzecz osoby chorej czy poszkodowanej w wypadku, szybki dostęp do środków finansowych może mieć kluczowe znaczenie.

Rozwiązanie to pozwala na transfer bezpośrednio na kartę Visa, a w ten sposób – na powiązane z nią konto. Organizator zbiórki od razu widzi środki, które właśnie trafiły na jego konto na platformie i może je wszystkie – lub część – natychmiast wykorzystać.

Natychmiast można również wykorzystać Visa Direct w bardziej przyziemnych rozwiązaniach, takich jak: dzielenie się rachunkiem w restauracji, przesłanie pieniędzy bliskim czy błyskawiczna płatność za towar w sklepie. W efekcie Visa Direct pozwala realizować wygodne płatności. A do tego bezpiecznie - Visa łączy użytkowników 3,8 mld rachunków - nie tylko kart fizycznych, lecz także np. tokenów, z ponad 80 mln detalistami na całym świecie i rocznie obsługuje transakcje o wartości 13 bilionów dolarów. W ostatnich pięciu latach zainwestowała 9 miliardów dolarów [3] w technologie, a najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem, którym dysponuje i które pomaga walczyć z oszustwami, jest sztuczna inteligencja, a konkretnie – zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego. W latach 2018-2019 pomogły one ochronić około 25 miliardów [4] dolarów przed przestępcami.

[1] Badanie zostało zlecone przez Visa i przeprowadzone przez Directions Research, Inc. między 5 grudnia 2019 a 6 stycznia 2020 roku. Respondentami było 2326 pracowników pracujących na zlecenie z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Hiszpani, Polski, Ukrainy, Rosji, RPA, Indii, Singapuru, Australii, Peru, Brazylii i Kolumbii.
[2] Rzeczywista dostępność środków zależy od otrzymującej instytucji finansowej, rodzaju konta, regionu oraz tego, czy transakcja jest krajowa czy transgraniczna.
[3] Dane za lata obrachunkowe Visa 2015-2019.
[4] Dane za lata obrachunkowe Visa 2015-2019.

Lokowanie produktu: VISA
Najnowsze
Zobacz komentarze