REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Nowa funkcja. Włóż pusty karton do Paczkomatu i zobacz, co się stanie

Co zrobić z opakowaniami paczek po odebraniu ich z Paczkomatu? Dzisiaj często trafiają one do pierwszego lepszego śmietnika (albo w okoliczne krzaki). InPost chce je od nas odbierać i daje za to rabaty. Moje koty nie będą zadowolone.

23.06.2022
8:24
inpost-paczkomaty-ekobox-modivo-rabat
REKLAMA

Są dwie szkoły odbierania paczek z automatów. Część klientów niesie je prosto do domu i otwiera je na spokojnie w domowym zaciszu, a część z niecierpliwością rozbebesza pakunek od razu i szuka sposobu na utylizację kartonu jeszcze zanim odejdzie od Paczkomatu. Niedługo ta druga grupa zacznie za to dostawać rabaty - pod warunkiem, że puste opakowanie odłożą do okienka w maszynie InPostu.

REKLAMA

Czytaj też:

Co zrobić z pustym pudełkiem po odebraniu paczki z Paczkomatu?

Jeszcze w lutym 2019 r. firma InPost na swojej stronie na Facebooku z okazji dnia kota sugerowała, aby wręczyć karton... futrzastemu domownikowi. Jako właściciel dwóch czworonogów muszę przyznać, że to jest zawsze bardzo dobry plan - tektura daje zwierzakom zajęcie na kilka godzin (i często cieszą się bardziej z kartonu niż np. nowych zabawek, które w nim przyszły).

Na przestrzeni lat podejście InPostu do kartonów się nieco zmieniło, a firma szuka sposobów na to, by ograniczyć produkcję śmieci i daje za to rabaty. Klienci sklepu Modivo mogą wziąć udział w pilotażowym programie pozwalającym na uzyskanie 10 proc. zniżki na następne zakupy. W tym celu podczas składania zamówienia należy wybrać metodę dostawy Paczkomaty InPost + EkoBox InPost.

Jak zwrócić EkoBox do Paczkomatu?

REKLAMA

Ekologiczne pudełko po odebraniu zakupów należy złożyć i odłożyć do maszyny, co pozwoli wykorzystać EkoBox ponownie przy innym zamówieniu z e-sklepu Modivo. Co istotne, nie trzeba nawet pudełka odkładać do tego samego okienka, z którego wyjęliśmy przesyłkę - można odnieść je do dowolnego Paczkomatu (i to dobra decyzja - klienci w kolejce nie będą się wkurzać).

Łatwy zwrot pudełek jest możliwy, bo każde z nich ma specjalną wewnętrzną etykietą z kodem kreskowym, który widać dopiero po złożeniu pudła. Aby zwrócić EkoBox do Paczkomatu za darmo, wystarczy zeskanować umieszczony na nim kod kreskowy. Maszyna otworzy wtedy okienko, w którym można umieścić karton i nie trzeba nawet z niego zdzierać dotychczasowej etykiety.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA