REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka

Panie doktorze, po lekach widzę Gumisie. Kanada legalizuje magiczne grzybki

W Kanadzie właśnie zalegalizowano wykorzystanie grzybów halucynogennych w programie leczenia pacjentów w terminalnym stadium choroby nowotworowej. Pierwsze sześć osób miało okazję już przyjąć lek.

07.04.2022
17:41
Psylocybina leczy
REKLAMA

Grzyby halucynogenne, których wykorzystywanie jest powszechnie zakazane charakteryzują się zawartością związków psychodelicznych, które w przypadku spożycia przez człowieka w niewielkich ilościach wywołują zmiany nastroju oraz zaburzenia percepcji. Za owe zmiany odpowiedzialna jest psylocybina, psychoaktywny związek chemiczny, który sprawia, że osoba będąca pod jego wpływem inaczej odbiera takie atrybuty rzeczywistości jak czas, przestrzeń, dźwięk czy barwy.

REKLAMA

Grzyby halucynogenne i psylocybina w nich zawarta pomagają chorym na raka

W przypadku osób znajdujących się w ostatnim stadium choroby nowotworowej psylocybina z grzybów halucynogennych ma łagodzić objawy i pomagać z radzeniem sobie ze stresem spowodowanym chorobą.

Zalegalizowanie wykorzystania psylocybiny w Kanadzie sprawia, że osoby uprawnione będą miały możliwość otrzymania w ramach specjalnego programu profesjonalnie wyprodukowanej, bezpiecznej psylocybiny, która poprawi im komfort życia w trakcie leczenia.

REKLAMA

Warto zauważyć, że w Kanadzie już wcześniej wąska grupa pacjentów mogła się ubiegać o zezwolenie na skorzystanie z psylocybiny. Problem jednak polegał na tym, że samo pozwolenie niewiele dawało, bowiem nie było żadnego oficjalnego kanału, w którym można byłoby otrzymać profesjonalnie przygotowany preparat. To z kolei skazywało posiadaczy zezwolenia na domowe hodowanie grzybków lub zdobywanie jej z niesprawdzonych źródeł.

Co ważne, legalna psylocybina jest teraz podawana pacjentom pod nadzorem lekarza i w ramach terapii grupowej. Dzięki temu pacjenci mogą czuć się bezpiecznie wiedząc, że są na bieżąco monitorowani przez personel medyczny.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA