REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Teoretycznie powinien przetrwać apokalipsę. A mowa o fotelu dla fanów Fallouta

Współpraca producentów żywności z producentami sprzętu nikogo nie dziwi. Ale fotel dla graczy powstały przy współpracy Nuka-Cola Corporation to co innego. Noblechairs stworzyło krzesło, na którym będzie chciał grać każdy fanatyk Fallouta.

28.04.2022
20:37
Noblechairs Epic Nuca-Cola Edition
REKLAMA

Oczywiście edycja specjalna fotela dla graczy popularnej firmy nie powstała we współpracy z fikcyjną Nuca-Cola Corporation, lecz z Bethesdą, ale nie umniejsza to ani odrobinkę wyjątkowości produktu, który wkrótce wyda na rynek firma Noblechairs. Coś czuję, że klienci ustawią się w kolejce, bo trudno o ciekawsze uzupełnienie jaskini gracza niż taki fotel.

REKLAMA

Noblechairs Epic Nuca-Cola Edition – fotel dla fanatyków Fallouta.

Aż chciałoby się napisać mój stary jest fanatykiem Fallouta, całe mieszkanie za*ebane nakrętkami, najgorzej. Nuka-Cola jest bowiem ikonicznym, fikcyjnym produktem, obecnym w post-apokaliptycznym uniwersum Fallouta. Inspiracja dla Nuka-Coli jest oczywista, a w grach Bethesdy kultowy napój pełni potrójną funkcję.

Po pierwsze, to przedmiot, który możemy zakupić lub stworzyć, który podnosi określone statystyki gracza i uzupełnia zdrowie. Nuka-Cola występuje w co najmniej 30 wariantach, a jakiś bardzo zaangażowany gracz z Reddita nawet zadał sobie trud zebrania ich wszystkich w tabelce:

 class="wp-image-2156424"
Nuca-Cola

Po drugie, w uniwersum Fallouta nakrętki od Nuka-Coli są podstawową walutą. Po trzecie zaś, Nuka-Cola Corporation stanowi oczywiste puszczenie oka do graczy i metaforę współczesnego kapitalizmu, który przetrwa nawet atomową zagładę. W grach z serii znajdziemy podniszczone billboardy i plakaty reklamujące napój, a w szóstym DLC do Fallout 4 możemy nawet odwiedzić firmowany przez korporację park rozrywki Nuka-World:

Edycja specjalna popularnego fotela EPIC od Noblechairs równie dobrze mogłaby być edycją specjalną Coca-Coli, ale na tym przecież polega żart. Fotel ma charakterystyczną, czerwono-białą kolorystykę, nadruk z butelką Nuca-Coli, ikoniczną nakrętką i wielkim logotypem fikcyjnej marki na odwrocie. Pokrycie fotela wykonano ze skóry syntetycznej, zaś cena edycji specjalnej jest o 90 dol. wyższa niż standardowych wersji fotela wykonanych z tego samego materiału.

 class="wp-image-2156421"
Noble Chairs EPIC Nuka-Cola Edition

Niestety edycja specjalna prawdopodobnie nie będzie dostępna w Polsce. Nam pozostaje wyłącznie zakup standardowego wariantu fotela EPIC, który jest dostępny u nas w wybranych sklepach w cenie oscylującej dookoła 1800-2000 zł.

Więcej edycji specjalnych!

Na rozpędzony, kapitalistyczny, przeżarty zbędnym konsumpcjonizmem świat niewiele już możemy poradzić. Wszystkiego powstaje za dużo i bez sensu, a do tego w każdej kategorii robimy sprzęty do bólu homogeniczne; wszystko na jedno kopyto.

REKLAMA

A skoro już niewiele możemy poradzić na globalny konsumpcjonizm i prędzej czy później i tak przyjdzie nam żyć w świecie rodem z Fallouta, to niechże świat konsumpcjonizmu będzie on choć odrobinę ciekawy. O ile fajniejszy i bardziej wyjątkowy jest taki czerwono-biały fotel sygnowany przez Bethesdę od zwykłego, nudnego, czarnego siedziska! Oczywiście większość ludzi i tak wybierze nudne, czarne siedzisko, bo takie łatwiej kupić i przynajmniej do wszystkiego pasuje, ale przynajmniej mamy wybór.

Gry komputerowe to dziś najbardziej dochodowa branża przemysłu rozrywkowego. Gracze nie są już garstką nerdów z piwnicy, ale są siłą liczoną w miliardach (!). I serduszko rośnie, gdy widać takie projekty jak fotel od Noblechairs czy np. Samsung Galaxy Z Flip 3 w edycji Pokemon. Gracze zasługują na to, by mieć wybór produktów dopasowanych do ich zajawek. Oby takich edycji specjalnych powstawało jak najwięcej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA