1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Bank Pekao wprowadza pierwszą w Polsce kartę kredytową w modelu abonamentowym

Lokowanie produktu: Bank Pekao

Bank Pekao zaprezentował właśnie kartę w modelu abonamentowym. Klienci otrzymują do wyboru 3 pakiety. Im wyższy pakiet wybiorą, tym więcej korzyści zyskają.

11.04.2022
8:32
Bank Pekao wprowadza pierwszą w Polsce kartę kredytową w modelu abonamentowym

Karta Kredytowa z Żubrem - bo tak nazywa się najnowszy produkt Banku Pekao tym różni się od innych kredytówek na rynku, że otrzymujemy możliwość wyboru pakietu korzyści, a także jego zmiany w trakcie trwania umowy. Innymi słowy, jeżeli będziemy mieli potrzebę skorzystania z dodatkowych opcji, po prostu wybierzemy wyższy pakiet. Nie musimy przy tym wymieniać samego plastiku.

Karta Kredytowa z Żubrem - jak to działa?

W momencie zawarcia umowy mamy do wyboru trzy pakiety: standard, złoty i platynowy. Ten pierwszy jest bezwarunkowo bezpłatny. Innymi słowy nie musimy spełnić żadnych warunków, żeby karta była darmowa. Oprócz limitu kredytowego, który jest podstawową funkcją karty, otrzymamy ubezpieczenie zakupów i transakcji internetowych. Dzięki niemu możemy otrzymać do 1000 zł zwrotu w przypadku zdarzeń, które obejmuje ubezpieczenie. Towarzystwem ubezpieczeniowym realizującym ochronę jest PZU.

Oprócz tego mamy możliwość rozłożenia zakupu do 1000 zł na 10 rat zero procent, czyli takich bez odsetek i prowizji. Z tej opcji można skorzystać wielokrotnie.  Jeżeli zdecydujemy się na większe zakupy, możemy rozłożyć wydatki na raty w ramach standardowej oferty do 36 rat z obniżonym oprocentowaniem.

Pakiety złoty i platynowy przynoszą dodatkowo cashback za płatności za zakupy kartą w internecie. Jeżeli wybraliśmy złoty wariant, Pekao zwróci 2 proc. wydatków do 20 zł miesięcznie, czyli do 240 zł rocznie. W wariancie platynowym jest to 30 zł (360 zł rocznie).

W wyższych pakietach rośnie kwota, na jaką możemy rozłożyć transakcje na raty 0. W pakiecie złotym wynosi ona 2000 zł, a w platynowym 3000 zł. W tych dwóch opcjach rośnie też kwota odpowiedzialności PZU w ramach ubezpieczenia zakupów i transakcji w sieci – odpowiednio do 3000 zł w pakiecie złotym i 6000 zł w platynowym.

Co jeszcze przemawia za wyższymi pakietami? W platynowym możemy otrzymać cashback 5 proc. za opłaty autostradowe w Polsce i za granicą wynoszące do 20 zł miesięcznie, czyli 240 zł rocznie. Jeżeli zdecydujemy się na pakiet złoty lub platynowy otrzymamy bezpłatny dostęp do saloników lotniskowych w przypadku opóźnienia lotu o co najmniej godzinę. Wraz z nami, czyli posiadaczami karty, możemy zabrać do saloniku 4 osoby towarzyszące.

W wyższych pakietach dodatkowo otrzymujemy ubezpieczenie podróżne w Polsce i za granicą, obejmujące koszty leczenia i assistance. W ramach ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadku śmierci, PZU wypłaci 100 000 zł w pakiecie złotym i 200 000 zł w platynowym. Częścią ubezpieczenia jest też odpowiedzialność cywilna (OC).

Karta Kredytowa z Żubrem - ile to kosztuje?

Pakiet standardowy jest bezpłatny. Za złoty zapłacimy 19 zł miesięcznie, a za platynowy 39 zł miesięcznie. Jeżeli miesięczne transakcje kartą wyniosą 2000 zł w wariancie złotym i 3000 zł w platynowym, za używanie karty nie zapłacimy w ogóle.

Kartę Kredytową z Żubrem możemy obsłużyć za pośrednictwem aplikacji PeoPay i serwisu Pekao24. Możemy z niej korzystać w telefonie i zegarku w ramach Google Pay i Apple Pay.

Stworzyliśmy Kartę Kredytową z Żubrem, aby zaproponować najlepsze rozwiązanie, dostosowane do obecnych trendów rynkowych i realnych potrzeb konsumentów. Karta oferuje niespotykane korzyści do codziennych zakupów i w podróży. Ma trzy pakiety korzyści. W pakiecie standard dostępna jest za 0 zł bez żadnych warunków. Razem z kartą klient otrzyma ubezpieczenia zakupów i transakcji internetowych, za które składkę opłaci Pekao, a w pakietach złotym i platynowym dodatkowo ubezpieczenia w podróży. To nowoczesny produkt wydany w systemie Mastercard, z pełną obsługą w aplikacji PeoPay i moc korzyści na co dzień - mówi Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao.

Szczegóły na temat karty znajdziemy na stronie Banku Pekao.

Lokowanie produktu: Bank Pekao
Najnowsze