REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Google potwierdza. To koniec Android Auto na ekranach smartfonów

Android Auto było przez jakiś czas równolegle rozwijane na ekranach samochodów i na smartfonach. Google kończy jednak rozwój tej drugiej opcji.

19.08.2021
16:01
Google potwierdza. To koniec Android Auto na ekranach smartfonów
REKLAMA

Aplikacja Android Auto w wersji na smartfony nigdy nie była oficjalnie dostępna w Polsce, ale dla chcącego nic trudnego. Można było ją doinstalować samemu i uzyskać w ten sposób interfejs przypominający to, co znamy z samochodów obsługujących Android Auto.

REKLAMA

Teraz Google w swojej aplikacji informuje, że Android Auto będzie dostępne tylko na ekranach systemów infotainment wbudowanych w samochody. Jeżeli masz auto z ekranem i obsługą systemu Google’a, nic się nie zmienia. Nadal będziesz mógł korzystać z nawigacji, Spotify, telefonu, Asystenta Google i całego przekroju innych aplikacji.

A co z Android Auto na smartfonie?

 class="wp-image-1827700"

Aplikacja nie będzie już działać, ale bez obaw, smartfona nadal można używać w samochodzie np. do wyświetlania nawigacji. Dla przypomnienia, aplikacja Android Auto wyświetlona na smartfonie zmieniała interfejs. Widzieliśmy przede wszystkim duże przyciski i okrojoną liczbę aplikacji, mniej więcej tak, jak wygląda to na ekranach wbudowanych w samochody.

Android Auto na smartfonie usuwał możliwość oglądania YouTube’a czy grania w gry, bo w czasie jazdy byłoby to niebezpieczne. Cała idea stojąca za tym rozwiązaniem polegała na dostosowaniu interfejsu do bezpiecznej i szybkiej obsługi zza kółka. Opcji było mniej, ale były łatwo dostępne.

REKLAMA

Teraz użytkownicy Android Auto na smartfonie będą musieli wrócić do typowego interfejsu. Pod kątem funkcjonowania aplikacji zmieni się niewiele lub wręcz nic, ale obsługa niewielkich przycisków będzie nieco utrudniona. Google nie widzi jednak powodów, by rozwijać dalej aplikację, być może z uwagi na małe zainteresowanie tym trybem wśród kierowców.

Najważniejsze jest jednak to, że główny system Android Auto zaprojektowany do używania na ekranach aut nigdzie się nie wybiera. Co więcej, Google cały czas go rozwija, a ostatnią nowością jest przycisk sugestii, dzięki któremu szybciej znajdziemy ciekawe treści do słuchania podczas jazdy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA