REKLAMA

Jak zastrzec numer telefonu? Jednorazowo i na stałe - instrukcja krok po kroku

Jak ukryć numer telefonu? Można go zastrzec jednorazowo i na stałe. Zastrzeżenie numeru można zlecić u operatora lub samodzielnie zastrzec na Androidzie. Jest także specjalny kod #31# służący do ukrywania numeru.

14.08.2021 18.37
jak zastrzec numer
REKLAMA

Zdarzają się sytuacje, w których użytkownicy telefonów nie chcą ujawniać swojego numeru. Być może chcą go ukryć tylko przed rozmówcą, z którym za chwile ma być nawiązane połączenie. Kiedy indziej ktoś może sobie zażyczyć permanentnego ukrycia i zastrzeżenia numeru. Jak to zrobić? Sposobów jest kilka – w zależności od tego, co użytkownik chce osiągnąć. Opiszemy wszystkie.

REKLAMA

Jak zastrzec numer jednorazowo? Pomoże numer #31#

Jeżeli użytkownik chce zastrzec numer tylko na potrzeby połączenia, najprościej będzie skorzystać z numeru #31#. By to zrobić, należy poprzedzić nim numer rozmówcy, z którym ma być nawiązane połączenie. Dla przykładu, jeżeli połączenie ma być nawiązane z numerem 600 123 456, należy wykręcić numer #31#600123456. Osoba, do której użytkownik będzie dzwonił, zobaczy informację o nadchodzącym połączeniu z numeru zastrzeżonego. Wszelkie inne połączenia będą nawiązywane jak do tej pory.

Jak zastrzec numer? Można to zrobić w ustawieniach systemu Android.

 class="wp-image-1820644"
Jak zastrzec numer w Androidzie? W ustawieniach aplikacji Telefon.

Jeżeli użytkownik życzy sobie zastrzec numer na stałe, może to zrobić w ustawieniach swojego telefonu z systemem Android. W tym celu należy uruchomić aplikację Telefon, tam wybrać menu dostępne pod trzema kropkami w prawym górnym rogu interfejsu i wybrać Ustawienia. Następnie w kategorii General/Ogólne wybrać Ustawienia połączeń i tam Ustawienia dodatkowe. Wśród wyświetlonych opcji pojawi się Nazwa rozmówcy. Wybranie jej pozwoli ustalić, czy numer ma być prezentowany, czy ukrywany.

Uwaga! Niektórzy producenci urządzeń z Androidem podmieniają domyślnie stosowaną aplikację Telefon od Google’a na własną. Użytkownik też może ją podmienić na własną rękę przez Sklep Play. W takim wypadku opisana powyżej ścieżka może się nieznacznie różnić. Nazwy poszczególnych funkcji i kategorii powinny być jednak bardzo zbliżone.

Zastrzeżenie numeru telefonu – sieć Orange.

Można permanentnie zastrzec swój numer telefonu w sieci Orange. W takim wypadku wszystkie połączenia będą wykonywane z numeru zastrzeżonego, bez konieczności poprzedzania ich numerami i symbolami. By zastrzec numer na stałe, należy zadzwonić pod numer:

  • *100 (z numeru Orange) lub 510100100 (z numeru z innej sieci) - dla klientów indywidualnych
  • *600 (z numeru Orange) lub 510600600 (z numeru z innej sieci) - dla Klientów biznesowych

Lub udając się do salonu Orange.

Jak zrobić numer prywatny – sieć Plus.

W aktualnych ofertach abonamentowych, mix i na kartę nie ma możliwości wyłączenia usługi prezentacji numeru na stałe. Można to robić wyłącznie na żądanie.

Jak ukryć numer – T-Mobile.

Użytkownicy taryf Rodzina mogą permanentnie ukryć swój numer wybierając numer *100 w telefonie, następnie wybierając opcję nr 5 (Przydatne usługi) i następnie opcję numer 4 (CLIR). Użytkownicy taryf Jump w ostatnim kroku wybierają opcję 3 (również opisaną jako CLIR).

Dodatkowo, prezentację numeru można wyłączyć w aplikacji internetowej iBOA dla klientów T-Mobile. Należy się do niej zalogować i zmienić ustawienia usługi CLIR w kategorii Usługi.

REKLAMA

Jak zastrzec numer? Sieć Play.

Możliwość zastrzeżenia numeru na stałe dostępna jest w aplikacji mobilnej Play – jest wyeksponowana w sekcji Ustawienia, na górze ekranu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA