REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Poradniki
  3. Sprzęt - Poradniki

Jak sprawdzić numer telefonu? Dobra pamięć to nie wszystko

W dzisiejszych czasach bez numeru telefonu to jak bez ręki. Odbieranie paczek, autoryzacja dwuetapowa czy zakładanie kont w serwisach społecznościowych. Znajomość swojego numeru telefonu jest niezwykle przydatna, dlatego warto wiedzieć, jak go sprawdzić.

31.12.2022
13:15
Jak sprawdzić numer telefonu? Dobra pamięć to nie wszystko
REKLAMA

Numer telefonu to niezwykle ważna informacja, która już od dawna nie jest jedynie szybką metodą kontaktu z innymi osobami. Dzisiaj dzięki numerowi telefonu jesteśmy w stanie odebrać i nadać paczkę w paczkomacie, potwierdzić tożsamość przy dokonywaniu przelewów czy przeprowadzić autoryzację dwuskładnikową.

REKLAMA

Jednak co w przypadku gdy go zapomnimy, a nie mamy nikogo, aby się skontaktować i poprosić o napisanie naszego numeru telefonu? Jak samodzielnie sprawdzić swój numer telefonu?

Jak sprawdzić numer telefonu? Na telefonie z Androidem

Aby sprawdzić numer telefonu na Androidzie, wystarczy wejść do Ustawień urządzenia, a następnie znaleźć sekcję "Informacje o telefonie" - zwykle na końcu lub na początku listy ustawień. Numer telefonu będzie widnieć wraz z innymi informacjami o telefonie.

 class="wp-image-3046974"

Warto pamiętać, że nazwa sekcji i jej położenie są różne w zależności od modelu telefonu i wersji systemu Android

Jak sprawdzić numer telefonu? Na iPhone

By sprawdzić numer telefonu na iPhone, przejdź do Ustawień, a następnie dotknij Telefon. Na środku ekranu wyświetli się twój numer telefonu.

 class="wp-image-3046971"

Jak sprawdzić numer telefonu u operatora? Orange, Play, Plus, T-Mobile

Pomimo cyfrowej rewolucji i relatywnie łatwego dostępu do smartfonów. Według badań CBOS 22 procent dorosłych Polaków nadal posiada tradycyjne telefony z klawiszami. Jak sprawdzić numer telefonu w takich urządzeniach? Najprościej u operatora:

Orange

  • Zadzwoń pod numer *555, a następnie wybierz 2 na klawiaturze urządzenia. Numer telefonu zostanie odczytany przez automat.

Play

  • Zadzwoń pod numer *121#. Swój numer telefonu otrzymasz w SMSie.

Plus

  • Zadzwoń pod numer *132#. Swój numer telefonu otrzymasz w SMSie.
REKLAMA

T-Mobile

  • Zadzwoń pod numer *100#. Swój numer telefonu otrzymasz w SMSie.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA