REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Znajdź pięć różnic. Oto Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Xiaomi właśnie pokazało nową hulajnogę elektryczną. Mi Electric Scooter 3 to nie rewolucja, a ewolucja udanego modelu.

26.07.2021
17:36
Xiaomi Mi Electric Scooter 3 oficjalnie. Ewolucja udanego designu
REKLAMA

Hulajnogi elektryczne Xiaomi to megahit - od początku sprzedaży na świecie sprzedało się już ponad 4 mln egzemplarzy, więc nic dziwnego, iż Xiaomi nie igra z ogniem i zamiast wprowadzać rewolucję, delikatnie zmienia sprawdzony design. Mi Electric Scooter 3 jest bezpośrednim następcą obecnej na rynku od dłuższego czasu Xiaomi Mi Electric Scooter 1S i plasuje się w portfolio nieco wyżej od 1S, ale nieco niżej od modelu 2 Pro. Różnic jest tak niewiele, że gdybyśmy zagrali w "znajdź 5 różnic", pewnie wielu by poległo. Co zatem ją wyróżnia?

REKLAMA

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 to ewolucja udanego modelu.

Różnic względem poprzedniej generacji jest tak naprawdę niewiele, a kluczowa sprowadza się do o odrobinę większej mocy – 600W zamiast 500W, co ma pozwolić nowej hulajnodze podjechać na wzniesienia o nachyleniu do 16 stopni. Nie zmienił się za to ani maksymalny dystans, jaki można pokonać tą hulajnogą, ani maksymalna prędkość, z jaką można to zrobić – wciąż patrzymy na maksymalnie 30 km przy maksymalnie 25 km/h. Czas ładowania ma wynieść 8,5 godziny.

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 class="wp-image-1798936"
Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Zmianą na plus jest nowy układ hamulcowy z tyłu, z tarczą z podwójnym zaciskiem, połączony z systemem eABS i pneumatycznymi oponami.

Względem poprzedniego modelu nowej hulajnodze Xiaomi się nieco przytyło, bo wykonana z lotniczego aluminium obudowa waży 13 kg – o pół kilograma więcej niż model 1S, ale już 1,2 kg mniej od modelu 2 Pro.

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 class="wp-image-1798942"
Xiaomi Mi Electric Scooter 3

O ile gabaryty hulajnogi pozostały z grubsza bez zmian, tak łatwiej ją będzie teraz przechowywać dzięki nowemu, trzystopniowemu systemowi składania, dzięki któremu złożenie hulajnogi ma być znacznie prostsze niż w dotychczasowych modelach.

REKLAMA
Xiaomi Mi Electric Scooter 3 class="wp-image-1798939"
Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Nowa wersja hulajnogi dostępna będzie w dwóch kolorach – Oxyx Black i Gravity Grey – i trafi do sprzedaży niebawem w cenie 449 euro. Nie znamy jeszcze ceny w złotówkach, ale bazując na aktualnym przeliczniku będzie ona nieco wyższa niż w przypadku Mi Electric Scooter 1S (ok. 2000 zł).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA