REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Wreszcie można polecać graczom telewizory Philipsa. Na rynek wchodzą nowe odbiorniki

Telewizory Philipsa od lat kuszą nie tylko unikalnym doświetleniem Ambilight, ale i bardzo dobrymi parametrami obrazu i atrakcyjnymi cenami. Producent jednak przez długi czas zaniedbywał graczy. To właśnie się zmienia.

28.07.2021
20:35
philips do gier
REKLAMA

Czy warto kupić telewizor Philipsa? Na to pytanie nie ma uniwersalnej odpowiedzi, ale ta najczęściej padająca będzie też tą twierdzącą. Telewizory OLED i LCD tej marki są albo bardzo wysokiej jakości, albo cechuje je świetna relacja jakości do ceny. TP Vision – firma wykorzystująca markę Philips – co roku prezentuje wysokie kompetencje, czego efektem są zazwyczaj udane produkty. No, przynajmniej dla amatorów telewizji, filmów i seriali.

REKLAMA

Bardzo dobra jakość obrazu, przyzwoite systemy audio w wybranych modelach i bardzo sprawnie działający Android TV łączy się u Philipsa z unikalnym doświetleniem Ambilight, który zarówno jest ciut festyniarskim bajerem, jak i bardzo przyjemną ozdobą, która poprawia komfort oglądania treści na ekranie. Philips ma też jeszcze jeden znak rozpoznawczy: brak zainteresowania graczami.

Philips to prawdopodobnie ostatni z liczących się na rynku producentów, który jeszcze nie wdrożył standardu HDMI 2.1 do swoich sprzętów, który umożliwia zabawę z konsolami bieżącej generacji w maksymalnej rozdzielczości i płynności. Próżno też szukać mechanizmu VRR korzystnie i istotnie wpływającego na responsywność gier. Aż do teraz.

Na rynek wchodzą nowe telewizory LCD Philipsa z HDMI 2.1, podświetleniem Mini LED i doświetleniem Ambilight.

 class="wp-image-1802764"
Philips do gier. Model PUS8505

Tak po prawdzie to czujni obserwatorzy rynku nie powinni być zaskoczeni. Philips ogłosił swoje nowe modele telewizorów na bieżący rok już w styczniu. Jednak dopiero teraz trafiają one faktycznie na rynek, w tym w Polsce. Do wyboru będą przekątne od 43 do 75 cali.

Najważniejsza nowość to oczywiście wspomniane wyżej złącza HDMI 2.1. Nowe telewizory Philipsa pozwalają na zabawę z grami wideo w rozdzielczości 4K przy odświeżaniu 120 HZ, z automatycznym trybem gry i działającym mechanizmem VRR. Posiadacze nowoczesnego zewnętrznego nagłośnienia również będą zadowoleni: złącza HDMI w nowych telewizorach obsługują eARC.

Telewizory LCD Mini LED wyróżnione zostały w ramach dwóch nowych linii PML. Te będzie cechować bardzo wysoki kontrast, podobno nieodległy temu, co mają do zaproponowania telewizory Philips OLED. Zmniejszenie rozmiaru diod w matrycy umożliwiło TP Vision wprowadzenie liczy stref wygaszania w czterocyfrowej wartości. Zobaczymy w testach jak to przekłada się na realne korzyści. Wszystkie telewizory z linii PML zapewniają obsługę Dolby Vision. Są wyposażone w czterostronny Ambilight i pracują pod kontrolą Androida TV 10.

W ramach dotychczasowej linii PUS, od modelu PUS7906 zaczynają się telewizory z Androidem TV i Ambilightem. Od modelu PUS 9206 zaczynają się telewizory z HDMI 2.1. Sztandarowy telewizor LCD – model PML9636 – jest dodatkowo wyposażony w zaawansowany system audio 3.1.2 od B&W.

REKLAMA

Philips do gier. Ceny na 2021 r.

Najtańszy, 65-calowy Mini LED od Philipsa ma kosztować 8000 zł. Najdroższy, 75-calowy, 13 tys. zł. Znamy też ceny modelu PUS8506 (i odmian 8536 i 8546, różniących się wyłącznie formą podstawy): 2900 zł za model 43-calowy, 3700 zł za model 50-calowy, 4300 zł za model 58-calowy; 4900 zł za model 65-calowy; 5500 zł za model 70-calowy oraz 6500 zł za model 75-calowy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA