REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

To już oficjalne: LG wkracza w świat telewizorów Mini LED. Nie zabraknie modeli 8K

TCL nie jest już jednym producentem telewizorów oficjalnie inwestującym w produkty Mini LED. Na najbliższych targach CES firma LG zademonstruje nową kolekcję telewizorów LCD. Najważniejsze będą te, które producent nazywa QNED.

29.12.2020
9:59
To już oficjalne: LG wkracza w świat telewizorów Mini LED
REKLAMA

LG oficjalnie potwierdziło, że już niedługo na rynku pojawią się pierwsze telewizory Mini LED o nazwie QNED, wśród których 86-calowy model 8K będzie modelem sztandarowym. Telewizory te rzecz jasna nie zastąpią linii OLED TV, która nadal będzie pozycjonowana jako linia premium i oferująca jeszcze lepszą jakość obrazu. QNED-y mogą jednak nieco zamieszać na średniej półce cenowej. A także wśród poszukujących dużych telewizorów, choć wiele będzie zależeć od ich ustalonej ceny.

REKLAMA

Telewizory LG QNED będą dostępne w rozdzielczościach 4K i 8K. Wszystkie będą wykorzystywać technologie Mini LED, NanoCell (dzięki której telewizory LCD od LG mają bardzo wysokie kąty widzenia) oraz kwantową kropkę, czyli powłokę z nanokryształów pozwalającą na uzyskanie szerszej palety barwnej.

Telewizory LG QNED Mini LED. Czyli że co?

QNED miniLED (Quantum NanoCell Mini LED) zawierają do 30 tys. diod LED i do 2,5 tys. stref wygaszania, co ma im zapewnić jeszcze wyższą precyzję w odwzorowaniu koloru, a przede wszystkim dużo większy kontrast. Nie będzie to więc jakość podobna do OLED TV, gdzie każda dioda świeci własnym światłem, zapewniając kontrast idealny, w teorii Mini LED (nie mylić z MicroLED) to coś pomiędzy klasycznymi LCD a OLED-ami.

REKLAMA

Tak brzmi teoria – zobaczymy jak z praktyką. LG nie jest pierwszy na rynku z telewizorami Mini LED. Oferuje je już od dłuższego czasu firma TCL. Trzeba przyznać, że rezultaty są bardzo ciekawe, jednak o prawdziwej rewolucji mowy nie ma – a najlepszy telewizor Mini LED od TCL niekoniecznie oferuje najlepsze rezultaty w zestawieniu z topowymi Braviami czy QLED-ami.

No ale to TCL. Zobaczymy co konkretnie pokaże LG. A także, co dużo istotniejsze, w jakich cenach. Jest jednak bardzo możliwe, że telewizory LG QNED mogą okazać się najlepszym zakupem dla kogoś, kto szuka nie tylko świetnego, ale też i bardzo dużego telewizora. Niestety, ceny telewizorów OLED wraz z rozmiarem matrycy rosną do trudnego do zaakceptowania poziomu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA