REKLAMA

Robisz zrzuty ekranowe Cyberpunka 2077 na Xboksie? Uważaj, możesz dostać bana

Microsoft lubi chwalić się swoim zaangażowaniem w walkę z cyberprzemocą i nieodpowiednimi treściami w ramach sieci Xbox Live. Nadgorliwość może jednak prowadzić do kłopotliwych sytuacji.

21.12.2020 10.19
Zrzut ekranowy gry Cyberpunk 2077 na Xbox Live narusza regulamin
REKLAMA

Cyberpunk 2077 to zdecydowanie gra wyłącznie dla dorosłych. Często w nieszablonowy sposób porusza tematykę trudną i kontrowersyjną, na dodatek golizny i przemocy w superprodukcji CD Projekt Red nie brakuje. Lepiej nie grać przy dzieciach.

REKLAMA

I lepiej uważać, czemu wykonuje się zrzuty ekranowe. Ewentualnie zmienić domyślne ustawienia konsoli. Okazuje się bowiem, że samo wykonanie zrzutu ekranowego może doprowadzić do zablokowania konta Xbox Live, o czym przekonał się redaktor serwisu Windows Central.

Niecenzuralne zrzuty ekranowe z gry Cyberpunk 2077 możliwą przyczyną blokady konta na Xbox Live.

Na domyślnych ustawieniach konsole Xbox One i Xbox Series automatycznie wysyłają każdy zrzut ekranowy i każdy klip wideo do chmury Xbox Live. Te są dostępne na naszym profilu – odwiedzający go może sobie je obejrzeć, a my wygodnie z poziomu PC lub telefonu je pobrać. Treści te – jak wszystkie w ramach Xbox Live – nadzoruje sztuczna inteligencja Microsoftu.

REKLAMA

Owa sztuczna inteligencja uznała, że redaktor Windows Central z premedytacją trolluje, umieszczając na swoim profilu zabronione treści. Bot był na szczęście łaskawy – zamiast blokować konto, usunął tylko zrzuty ekranowe z chmury i wystosował ostrzeżenie.

Cyberpunk 2077 jest pod ostrzałem krytyków i trudno się dziwić – powstająca z wielkim wysiłkiem gra zapowiadała się doskonale. I w istocie byłaby genialna, gdyby nie jej liczne usterki, które teraz są łatane. Tym razem to jednak nie wina jej twórców, a nadgorliwej SI Microsoftu. Warto o tej nadgorliwości pamiętać – również bawiąc się z innymi grami i wykonując w nich zrzuty ekranowe.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA