REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Szybko poszło. Rebtel - operator, który dawał darmowy internet - właśnie uciekł z Polski

Rebtel nie utrzymał się długo na polskim rynku. Wirtualny operator zakończył działalność niecałe dwa miesiące po tym, jak zaczął oferować swoje usługi w całej Polsce.

03.12.2018
15:46
Rebtel przenoszenie numeru
REKLAMA
REKLAMA

W naszym kraju działa czterech operatorów infrastrukturalnych, ale jest też wiele sieci, które dzierżawią stacje bazowe innych operatorów. Część marek tego typu ma już ugruntowaną na polskim rynku pozycję - są to chociażby Virgin Mobile i Mobile Vikings - ale inne się pojawiają, żeby zaraz zniknąć.

Koniec działalności Rebtel w Polsce.

Rebtel pojawił się w Polsce z ofertą dającą za darmo nielimitowane rozmowy, nielimitowane SMS-y i paczkę danych o wielkości 1 GB. Operator chciał zarabiać na sprzedaży dodatkowych paczek danych. Z początku usługa była dostępna wyłącznie we Wrocławiu, ale w październiku operator rozszerzył jej dostępność na cały kraj.

Sielanka nie potrwała jednak długo. Tak jak operatorzy na Święta zwykle kuszą klientów promocjami i rabatami, tak Rebtel narobił swoim klientom zamiast tego problemów. Na stronie sieci pojawiła się informacja, że operator zdecydował się na zakończenie świadczenia usług w naszym kraju.

Rebtel Poland zamyka swoją działalność w Polsce. Nie przyjmujemy nowych zgłoszeń. Wszyscy nasi użytkownicy zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji mailowo

W oświadczeniu wysłanym bezpośrednio do klientów znalazło się nieco więcej informacji na ten temat, w tym data, po której usługi telekomunikacyjne przestaną być świadczone. Rebtel powołuje się na swój regulamin.

Rebtel zdecydował się na zakończenie świadczenia usług w Polsce z dniem 3 stycznia 2019 r. (…) Powodem, dla którego kończymy naszą działalność w Polsce, jest decyzja o koncentracji naszego biznesu na innej formie działalności związanej z uruchomieniem usług finansowych w USA.

Rebtel ostrzega klientów, że mogą stracić swoje numery.

Operator, tak jak inne sieci MVNO, oferował klientom możliwość wygenerowania nowego numeru lub przeniesienie dotychczasowego. Okazuje się, że nie było to zbyt dobrym pomysłem.

Jeśli klient teraz nie zadba o to, by przenieść numer z Rebtel do konkurencji, bezpowrotnie ten numer straci. Czasu na przeniesienie numeru nie ma zbyt wiele.

Abonenci muszą zająć się tą sprawą jeszcze przed Świętami.

Klienci, którzy chcą zachować numer, muszą rozpocząć procedurę migracji przed 3 stycznia 2019 r. Osoby, które zdecydowały się na skorzystanie z usługo Rebtel, nie muszą się na szczęście obawiać, że stracą przy tym środki przelane na konto.

Operator obiecuje, że niewykorzystane środki zostaną zwrócone „przy użyciu zapisanej metody płatności” przed końcem lutego 2019 r. Ci, którzy potrzebują w tym zakresie pomocy, powinni skontaktować się z operatorem mailowo (support@rebtel.pl) lub telefonicznie (+ 48 22 103 08 00).

Rebtel to nie pierwszy wirtualny operator telefonii komórkowej, który w ostatnim czasie zakończył działalność w Polce.

REKLAMA

Nieco wcześniej zwinął się Folx, który chciał świadczyć usługi bez konieczności podpisywania papierowych umów i bez prowadzenia stacjonarnej sieci sprzedaży - wszystkie formalności załatwiało się bezpośrednio w aplikacji, a karty SIM dostarczali kierowcy, z którymi operator współpracował.

Sieć nie utrzymała się zbyt długo na rynku. Ten pomysł odrodził się jednak u jednego z operatorów infrastrukturalnych w ramach oferty Play Next. Czas pokaże, czy któraś z sieci wprowadzi teraz ofertę podobną do tej, jaką oferował klientom Rebtel.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA