REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Rebtel rozdawał darmowy internet mobilny we Wrocławiu. Spodobało mu się i teraz rozdaje w całej Polsce

Rebtel to nowy operator komórkowy oferujący usługi na terenie Polski. Szwedzka firma początkowo działała wyłącznie we Wrocławiu, gdzie przeprowadziła udane testy swojego darmowego pakietu mobilnego. Teraz oferta zostaje rozszerzona na całą Polskę.

09.10.2018
20:12
Rebtel przenoszenie numeru
REKLAMA
REKLAMA

Na czym polega darmowy pakiet mobilny w Rebtel? Jak w przypadku wszystkich innych operatorów, do szwedzkiego telekomu można przenieść dotychczasowy numer lub założyć nowy. Każdy użytkownik tej sieci dostaje za darmo do wykorzystania nielimitowane wiadomości SMS, nielimitowane rozmowy oraz 1 GB darmowego Internetu. Wszystko to bez ponoszenia żadnej opłaty.

Gdzie tkwi haczyk?

Rebtel chce zarabiać na pakietach danych, które trzeba dokupić po wykorzystaniu darmowej paczki internetu.

Operator zależny oparty na infrastrukturze Polkomtela celuje w młodych, często korzystających z sieci użytkowników. Takich, których nie stać na opłacanie kilkudziesięciozłotowego abonamentu oraz takich, dla których SMS-y oraz połączenia telefoniczne są tylko dodatkiem do Facebooka, Instagrama, Snapchata, Netfliksa, YouTube’a czy Spotify.

Model biznesowy Rebtela jest całkiem prosty. Dostajesz darmowe SMS-y, rozmowy krajowe, połączenia przychodzące zagraniczne i gigabajt danych internetowych na start. Ten 1 GB to naprawdę niewiele, biorąc pod uwagę możliwości współczesnych smartfonów oraz ich zapotrzebowanie na dane. Prędzej czy później klient Rebtel będzie musiał dokupić dodatkowy transfer. Taki wydatek wciąż będzie dla niego opłacalny, ponieważ zamiast kilkudziesięciu złotych na abonament, wyda kilkanaście na pakiety internetowe.

Politykę firmy podsumowuje szef polskiego oddziału Rebtel, Jonas Lörnell:

Pakiety internetowe w „darmowym“ Rebtel - jak wygląda cennik?

Po przekroczeniu gigabajta danych klienci sieci Rebtel mogą zakupić dodatkowe pakiety w następujących cenach:

  • 1 GB ​- 7 zł
  • 5​ GB​ - 15 zł
  • 1​0 GB -20 zł
  • 20 GB​ - 25 zł
  • 50 GB ​- 35 zł

Osobny cennik obowiązuje klienta Rebtel podczas kupowania pakietów danych roamingowych, a także dla połączeń wychodzących zagranicznych.

Nawet zakładając, że kupimy najdroższy pakiet internetowy, jego cena wciąż może wydawać się atrakcyjna. Większość abonamentowych ofert wielkich operatorów uwzględnia lejek po przekroczeniu 10 lub 20 GB danych. Jeśli ktoś korzysta z sieci bardzo często, Rebtel może być dla niego ciekawą alternatywą. Paradoksalnie wiele zaoszczędzi również ten, kto z Internetu w komórce korzysta bardzo sporadycznie.

 class="wp-image-817937"

Warto dodać, że Rebtel nie wymaga umowy na czas określony. Właściwie, to nie wymaga żadnej umowy. Jeśli otrzymana karta SIM (uniwersalna z wycinką do nano oraz micro) nie będzie aktywna przez 30 dni, konto zostaje uśpione. Konto ulegnie uśpieniu również wtedy, gdy połączona z nim karta płatnicza zostanie wycofana z użytku. Gdy oszczędności okażą się niższe niż założył klient Rebtela, ten w każdym momencie może wycofać się bez ponoszenia kary.

REKLAMA

Kto może dołączyć do Rebtel? Teoretycznie każdy, ale firma stawia na ambasadorów marki.

To właśnie ze względu na ambasadorów Rebtel wystartował w studenckim Wrocławiu. Kolejne wielkie ośrodki miejskie, gdzie firma chce być widoczna, to Kraków, Poznań, Gdańsk i Łódź. Operator już teraz poszukuje ambasadorów w tych miastach. Zwykli użytkownicy mogą zgłosić się po kartę SIM tutaj, z kolei chętni na status ambasadora powinni składać formularze rejestracyjne w tym miejscu. Warto również zapoznać się z pełnym regulaminem usługi, który jest dostępny pod tym adresem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA