Tech  / Artykuł

Google zafundował nam Familiadę. W quizie Game of the Year posłuchamy nawet czerstwych dowcipów

Czy wiesz, jakie pytania nie dawały ludziom zaznać spokoju w naszej globalnej wiosce? Możesz sprawdzić swoją wiedzę, grając w Game of the Year 2018, czyli nowy quiz Google'a. 

Czujesz, że nic co popularne w internecie, nie jest ci obce? W małym palcu masz wszystkie memy? Wiesz, co na Youtubie piszczy i jakie pytania nie dawały ludziom spać po nocach, gnając ich do szukania odpowiedzi w wyszukiwarce Google? W takim razie quiz Game of the Year został stworzony specjalnie dla ciebie.

Jak zagrać w quiz Google'a?

Gra jest dostępna w przeglądarce pod tym adresem. Każdy startuje z 3 życiami i musi odpowiedzieć na serię pytań, za każde zdobywając punkty. Pytania dotyczą tego, co było częściej wyszukiwanym hasłem w Google. W początkowych rundach do wyboru są tylko dwie odpowiedzi, po jakimś czasie ich liczba rośnie do trzech, potem czterech. Odpowiadanie na pytanie, czym interesują się inni ludzie, wcale nie jest takie proste, szczególnie dla siedzącego głównie we własnej głowie introwertyka.

Co jakiś czas pojawia się runda bonusowa, która polega na przeciąganiu w prawo lub w lewo obrazków w zależności od tego, czy były według nas popularniejsze w tym roku niż w poprzednim, czy wręcz przeciwnie.

Protip: na początku rozgrywki można dostosować głos asystenta, obniżając go lub podnosząc oraz spowalniając lub przyspieszając. Serdecznie polecam skorzystanie z tej opcji. Mnie domyślne ustawienia przy kobiecym głosie doprowadzały do białej gorączki.

Przetestuj jak dobrze znasz trendy 2018

Jak dobrze znasz 2018 rok, czyli globalna Familiada dla aspirujących mistrzów SEO.

Z wszystkich możliwych form quizów świata dostaliśmy Familiadę. Dzięki Google. Rolę mitycznych respondentów niedoścignionego wzorca rozrywki rodzinnej, gramy (niemal) wszyscy. My, którzy choć raz w tym roku wpisaliśmy jakieś zapytanie do Google'owej wyszukiwarki tworzymy pulę ludzi, których najpopularniejsze pytania mają być właściwymi odpowiedziami.

Prowadząca (czytające odpowiedzi AI Google'a) częstuje nas nawet rasowymi sucharami. Co prawda perłami żartów nie rzuca na początku każdej rundy, ale za to potrafi nagrodzić dobrą odpowiedź lub skomentować złą tak czerstwym dowcipem, że można się zastanawiać, czy zespół odpowiedzialny za pisanie quizu nie naoglądał się zbyt wielu programów z Karolem Strasburgerem.

Jest coś odrobinę perwersyjnego w tym, że quiz Gra Roku 2018 zamiast pytań o to, co się wydarzyło ważnego na świecie: o politykę, o kulturę, sztukę, sport czy prawa człowieka, pyta, co było najczęściej wpisywane do wyszukiwarki. Fakty nie mają tu znaczenia, nie ma znaczenia rzeczywistość, bo pytania związane są ze światem wyobrażonym, oderwanym od rzeczywistości. Nie wierzycie? Jednym z częściej pojawiających się pytań było Czy Wakanda naprawdę istnieje. Tak. Leży obok San Escobar.

Quiz Google czego szukaliśmy w 2018 roku
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst