REKLAMA

Niesamowity podniebny spektakl. Ponad 2000 dronów pomogło Intelowi świętować 50-lecie

Intel świętuje swoje 50. urodziny pokazem jednej z najbardziej efektownych technologii 2018 r. Dokładnie 2018 dronów Shooting Star tańczyło na niebie, ustanawiając nowy rekord Guinessa.

21.07.2018 10.11
Niesamowity podniebny spektakl. Ponad 2000 dronów pomogło Intelowi świętować 50-lecie
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkańcy okolic Folsom w Kalifornii po nadejściu zmroku mogą liczyć na wiele atrakcji. W tym miasteczku znajdującym się nieopodal Sacramento mieści się kampus Intela. To właśnie tam firma testuje swoje imponujące drony Shooting Star, które coraz częściej tworzą piękne pokazy będące alternatywą dla sztucznych ogni.

Ostatni głośny przykład użycia tej technologii miał miejsce w maju. Nad terenem kampusu Intel ułożył okładkę magazynu Time z 958 dronów. Zdjęcie tego układu trafiło na prawdziwą czerwcową okładkę magazynu, w którym pojawił się obszerny materiał na temat dronów.

Teraz Intel świętuje swoje 50. urodziny bijąc rekord Guinessa.

Nad kalifornijskie niebo wniosło się dokładnie 2018 dronów Shooting Star, które odtworzyły na niebie precyzyjnie zaplanowaną choreografię trwającą ok. 8 minut. W trakcie pokazu drony formowały na niebie trójwymiarowe figury przedstawiające m.in. kulę ziemską, sylwetki ludzi, ogromny mózg, układy scalone, a w końcu specjalne logo stworzone na pięćdziesięciolecie firmy.

Wszystkie figury były widoczne na niebie dzięki mocnym LED-om, w które jest wyposażony każdy dron. LED-y mogą wyświetlać kombinacje 4 mln kolorów, a same drony Shooting Star to malutkie konstrukcje mające masę niewiele ponad 300 g, które mogą utrzymywać stałą pozycję na niebie na wietrze dochodzącym nawet do 30 km/h.

 class="wp-image-772570"

Intel tym samym pobił rekord Guinessa, tworząc układ składający się z największej liczby dronów w jednoczesnym, synchronicznym locie. Poprzednia rekordowa liczba dronów to 1374, a ustanowiła go chińska firma Ehang. Intel zrobił więc nie tylko piękny pokaz wizualny, ale również wielki pokaz mocy.

Wszystkimi dronami operowała jedna osoba.

 class="wp-image-772573"

Jubileuszowy spektakl Intela to kolejny pokaz możliwości dronów Shooting Star, które widzimy w ostatnim czasie coraz częściej. Poza okładką magazynu Time, drony pojawiły się też na ceremonii otwarcia tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, czy podczas występu Lady Gagi na Super Bowl.

REKLAMA

Drony Shooting Star są stworzone z myślą o pokazach rozrywkowych, ale stoi za nimi zaawansowana technologia. Nad podniebnym układem pracuje zespół inżynierów i animatorów, natomiast sam lot jest kontrolowany przez jedną osobę, która po prostu uruchamia zaplanowany wcześniej pokaz.

Wszystko to daje piorunujący pokaz dzisiejszej technologii, a przy okazji musi być fantastycznym spektaklem wizualnym.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA