REKLAMA

Magenta Biznes od T-Mobile, czyli zupełnie nowa nielimitowana oferta dla firm

T-Mobile Polska zaprezentował dzisiaj zupełnie nową ofertą dla małych i średnich firm. Magenta Biznes to zaledwie cztery taryfy na usługi no-limits dla całego przedsiębiorstwa. Sprawdzamy, co dokładnie oferują i czym się różnią.

11.04.2018 14.02
t-mobile magenta biznes 10
REKLAMA
REKLAMA

Magenta Biznes to zupełnie nowa propozycja dla przede wszystkim firm z sektora MŚP. Do tej pory przedsiębiorcy mogli wybierać spośród kilkunastu, jeśli nie kilkudziesięciu różnych ofert podzielonych na abonamenty głosowe, internet mobilny w wariantach z urządzeniem lub bez. Teraz ma być prościej.

t-mobile magenta biznes 1 class="wp-image-714948"

Poznaliśmy szczegóły nowej oferty Magenta Biznes, na którą składają się tylko cztery podstawowe plany taryfowe.

 • MagentaBiznes S - 40 zł netto miesięcznie, 10 GB
 • MagentaBiznes M - 60 zł netto miesięcznie, internet do 20 Mbps;
 • MagentaBiznes L - 80 zł netto miesięcznie, internet do 60 Mbps;
 • MagentaBiznes VIP - 120 zł netto miesięcznie, internet bez limitu.

Nowa oferta T-Mobile dla małych firm ma w założeniu przypominać taryfy, które do tej pory mogli wykupić wyłączni duzi klienci biznesowi. Przedsiębiorcy nie będą musieli sobie zaprzątać głowy wybieraniem osobno pakietów dla każdego abonamentu, a w ramach zryczałtowanej opłaty otrzymają usługi w modelu no-limits.

W każdej z ofert klient otrzymuje dwie karty SIM. Jedna z nich przeznaczona jest do smartfonów i służy do prowadzenia rozmów głosowych, wysyłania wiadomości i korzystania z mobilnego internetu. Druga jest kartą internetową, którą można umieścić w routerze lub tablecie. Firmy mogą dokupić również dodatkowe karty SIM dla pracowników w cenie 30 zł netto za miesiąc.

t-mobile magenta biznes 29 class="wp-image-714960"

Wszystkie firmowe karty korzystają ze wspólnej paczki danych.

Każda dodatkowa karta SIM dla pracownika oferuje rozmowy i wiadomości bez limitu i dostęp do internetu. W przypadku najtańszego abonamentu MagentaBiznes S limit transferu dla dwóch podstawowych kart wynosi 10 GB, ale ta taryfa nie jest clou nowej oferty T-Mobile Polska.

Pozostałe taryfy oferują nielimitowany internet dla całej firmy. Karta internetowa działa z limitem 20 Mbps, 60 Mbps lub bez limitu transferu. W przypadku dodatkowych kart SIM (do 10 sztuk), których wykupienie kosztuje 30 zł, obowiązuje limit przepustowości 20 Mbps. Można go za dodatkową opłatą zwiększyć.

Dodatkowe karty SIM w Magenta Biznes dla pracowników sezonowych.

T-Mobile przekonuje przedsiębiorców, którzy zdecydują się na Magenta Biznes, do wykupienia dodatkowych kart SIM nawet dla pracowników sezonowych. Po pół roku, jeśli karta SIM nie będzie używana w kolejnym okresie rozliczeniowym, pobierana będzie za nią opłata w wysokości 1 zł miesięcznie.

magenta biznes oferta class="wp-image-714942"

W ramach oferty Magenta Biznes można korzystać z internetu w roamingu. Pakiet nie jest współdzielony, a dla każdego numeru przewidziany został limit 2,3 GB transferu na terenie Unii Europejskiej. Nie dotyczy to wyłącznie drugiej podstawowej karty SIM z internetem mobilnym.

Smartfony i inne urządzenia na raty w Magenta Biznes.

Podstawowa oferta T-Mobile dla małych firm dotyczy wyłącznie kart SIM. Operator będzie jednak oferował telefony i inne sprzęty jak np. routery w cenach, które mają być konkurencyjne względem marketów z elektroniką takich jak Saturn czy Media Markt.

Wysokość dodatkowej raty za urządzenie będzie niezależna od ceny abonamentu i ma wynieść od 5 zł do 180 zł za sprzęt. Nie trzeba też decydować się na zakup urządzenia od razu, a można dobrać kolejny smartfon na raty już podczas trwania umowy. Musi upłynąć jednak pół roku od jej zawarcia.

t-mobile magenta biznes 38 class="wp-image-714966"

T-Mobile ma ambicję pomóc wejść małym firmom w erę cyfrową.

Nową ofertę zapowiedzieli Andreas Maierhofer, CEO w T-Mobile Polska i Piotr Markowski, dyrektor pionu B2B. Podkreślił, że cyfryzacja jest nie tyle przyszłością, co rzeczywistością. Już w 2020 roku wedle badań przeprowadzonych przez T-Mobile co czwarte euro ma być wydawane online.

Zmiany na rynku sprzedaży i usług podkreślił, parafrazując tweeta, który stał się już memem, o usługach online działających w zupełnie innym modelu, niż dotychczas przyjęty. Przywołał m.in. Ubera wykonującego 5 mld kursów bez własnych aut i Netfliksa mającego 117 mln widzów bez własnej stacji telewizyjnej.

A jak wygląda polski internet?

 • 78 proc. Polaków korzysta z internetu;
 • 66 proc. z internautów korzysta z internetu mobilnego;
 • 37 proc. jest aktywnych w social media;
 • 72 proc. odwiedziło sklep online;
 • 57 proc. kupowało już produkty i usługi w sieci;
 • a wartość rynku e-commerce rośnie 11 proc. rok do roku.

W naszym kraju działają też 2 mln małych firm, które są potencjalnymi odbiorcami usługi Magenta Biznes. Stanowią one 96 proc. biznesów operujących w naszym kraju, odpowiadają za 30 proc. produktu krajowego brutto i 39 proc. zatrudnienia. Jednocześnie jednak:

 • 33 proc. firm nie ma www
 • 59 proc. nie używa social media
 • 75 proc. nie używa e-commerce
 • 91 proc. nie oferuje cyfrowych usług.
t-mobile magenta biznes 36 class="wp-image-714969"

Magenta Biznes to nie tylko karty SIM.

T-Mobile oferuje klientom biznesowym szereg dodatkowych rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. Oprócz nowego systemu online IBOA i nowej strony internetowej przedstawiciele firm mogą uzyskać pomoc poprzez chat z konsultantami lub udać się do tzw. Business Corner i otrzymać wsparcie.

Jak zauważa Piotr Markowski, T-Mobile chce pomóc partnerom „zarabiać więcej i być konkurencyjnym”. Przestrzega też firmy, które temat cyfryzacji do tej pory ignorowały maksymą: „w cyfrowym świecie są już twoi klienci, a wkrótce będą konkurenci”.

Częścią oferty Magenta Biznes jest zdalna usługa opieki IT, oprogramowanie biurowe w postaci pakietu Microsoft Office 365 oraz obsługa księgowości. Ceny dodatkowych usług będą różne, ale mają nie przekroczyć 50 zł miesięcznie. Z pełną ofertą i dokładnym cennikiem będziemy mogli zapoznać się już niedługo.

t-mobile magenta biznes 37 class="wp-image-714963"

Magenta Biznes w T-Mobile Polska startuje już 18 kwietnia.

Podczas spotkania Andreas Maierhofer pokazał też, jak wyglądał wzrost zużycia danych mobilnych na przestrzeni ostatniego roku. W przypadku sieci 3G łączny transfer wzrósł 1,5-krotnie, a w przypadku sieci LTE aż 2,5 krotnie. Z kolei wykorzystanie połączeń i wiadomości SMS od 3 lat stoi na tym samym poziomie.

Podczas spotkania nie zabrakło też autoreklamy i wskazania, dlaczego firmy powinny wybrać ofertę T-Mobile. Operator chwali się, że oferuje „najlepszą sieć, najlepsze doświadczenia i najlepsze rozwiązania”, a do tego „najlepszą jakość usług głosowych, największe transfery i najlepszy streaming wideo”.

t-mobile magenta biznes 21 class="wp-image-714954"

Pomijając takie przechwałki, oferta T-Mobile prezentuje się nieźle i kompleksowo.

REKLAMA

Da się oczywiście wykupić usługi taniej, decydując się np. na kilka kart SIM w modelu prepaid np. u operatora MVNO, ale Magenta Biznes nie konkuruje ceną, tylko łatwą obsługą i dodatkowym wsparciem, którego pozostałe sieci nie zapewniają.

T-Mobile nęci też klientów, by skorzystali z jego usług, możliwością udziału w kampanii reklamowej. W minionym roku kilku partnerów wzięło udział (m.in. Poczta Balonowa, Legal Cakes), a ich przedstawiciele byli obecni na spotkaniu z przedstawicielami mediów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA