REKLAMA

Dlaczego Google przysłał mi dzisiaj do domu pączki? Powód nie jest oczywisty

Wracam z piekarni do domu niosąc karton z pączkami. Pod domem stoi kurier UPS-u z przesyłką. Odbieram ją i wchodzę do mieszkania. Wtedy okazuje się, że mam już dwa kartony pączków.

23.02.2017 13.07
Tłusty Czwartek 2017 to też wyjątkowa rocznica dla Google Polska
REKLAMA
REKLAMA

Początkowo zastanawiałem się, po co mi tyle pączków, ale szybko doszedłem do wniosku, że w Tłusty Czwartek tych słodkości nigdy za wiele i przystąpiłem do konsumpcji. W drugiej kolejności moją uwagę przykuło pudełko, w którym przyjechały pączki od Google Polska. Widniał na nim napis: “10 lat polskich doodli”. Wtedy zrozumiałem, dlaczego Google postanowił wysłać mi pączki.

10 lat polskich doodli i słodka przesyłka od Google class="wp-image-546609"
10 lat polskich doodli i słodka przesyłka od Google

Tłusty Czwartek 2017 to też wyjątkowa rocznica dla Google Polska

Tłusty Czwartek (2007) class="wp-image-546596"
Tłusty Czwartek (2007) - pierwszy doodle związany z Polską

Od 2007 roku Google przygotował z myślą o Polsce i Polakach kilkadziesiąt doodli.

Były wśród nich takie, które przypominały o ważnych świętach, rocznicach i okazjach, jak doodle na Święto Niepodległości, nawiązujące do Solidarności, czy grafiki z okazji Dnia Matki lub Babci.

Nie zabrakło doodli przypominających o ważnych osobach ze świata kultury - był Fryderyk Chopin, był Kabaret Starszych Panów, był Juliusz Słowacki oraz Agnieszka Osiecka.

60. rocznica pierwszej publikacji Stanisława Lema (2011) class="wp-image-546595"
60. rocznica pierwszej publikacji Stanisława Lema (2011)

Według Google Polska jednym z najciekawszych doodli był ten inspirowany “Cyberiadą” i utrzymany w stylu ilustracji Daniela Mroza, który został przygotowany z okazji 60. rocznicy pierwszej publikacji Stanisława Lema.

Ten doodle był widoczny nie tylko w Polsce, ale również w większości krajów Europy. Ilustracji towarzyszyła interaktywna gra, a sama grafika była inspiracją do zaprojektowania wyglądu recepcji w warszawskim biurze Google.

Na wyróżnienie zasługuje też doodle, który nie został przygotowany przez Google, a narysowała go Maryna Króliszewska w ramach konkursu “Doodle 4 Google”.

Praca Martyny Króliszewskiej, zwyciężczyni pierwszego polskiego konkursu Doodle 4 Google (2011) class="wp-image-546594"
Praca Martyny Króliszewskiej, zwyciężczyni pierwszego polskiego konkursu Doodle 4 Google (2011)

Archiwum doodli, czyli wyjątkowo przyjemna podróż w czasie

Wszystkie archiwalne doodle można oglądać na stronie google.com/doodles. Dostępna jest tam również wyszukiwarka, która ułatwia wyszukiwanie doodli związanych z Polską, konkretnymi osobami lub wydarzeniami oraz takich, które zawierały gry (należy wpisać “game”).

REKLAMA
30. rocznica powstania gry PAC-MAN (21 maja 2010) class="wp-image-546597"
30. rocznica powstania gry PAC-MAN (21 maja 2010)

Mój ulubiony doodle to ten z okazji 30. rocznicy powstania gry PAC-MAN. Zawierał mini grę, która 21 maja 2010 roku sparaliżowała pracę w firmie, w której wtedy pracowałem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA