REKLAMA

Interia nie boi się Gmaila. Uruchamia nową pocztę: Int.pl

Żyjemy w czasach, w których… coraz ciężej znaleźć sobie login. Popularne usługi pocztowe proponują mi adres m4c1ej.gajewski2920@domena.com, a to nie jest zbyt poważne. Ten kryzys chce wykorzystać Int.pl serwując nam nową, nowoczesną usługę pocztową.

29.09.2016 15.42
Czy potrzebujemy nowego dostawcy pocztowego? Int.pl to sprawdzi
REKLAMA
REKLAMA

Nieco zmienił się sposób, w jaki konsumujemy pocztę elektroniczną. Głównie za sprawą urządzeń mobilnych, które w przypadku złożonych aplikacji webowych nie sprawdzają się najlepiej, z uwagi na ograniczenia techniczne i sposób, w jaki z nich korzystamy. Obserwujemy więc wielki powrót do popularności klientów pocztowych. I to nie tylko od producentów samych aplikacji tego typu. Nawet Microsoft Outlook i Google Gmail pozwalają na podpięcie do nich innych adresów pocztowych i obsługę ich z interfejsu aplikacji.

Problem w tym, że Outlook Mail i Gmail są usługami (mam teraz na myśli usługi pocztowe, nie klienty pocztowe) niesamowicie popularnymi. I zaczyna brakować loginów które brzmią jakkolwiek sensownie. Ten kryzys chce wykorzystać Int.pl.

Int.pl class="wp-image-519084"

Int.pl to prosta usługa pocztowa, która nie zamierza monetyzować innych usług z jakiegoś portalu, przez co zamiast ociężałego webmaila mamy prosty (jeżeli nie prostacki, ale to nie szkodzi) interfejs, lekką aplikację webową i typowy zestaw funkcji. Nie spodziewajmy się tu bardzo zaawansowanych funkcjonalności z poczty Google’a czy Microsoftu, ale Int.pl nie ma aspiracji być taką usługą. Jest prosty, czytelny, kierowany do młodego internauty i mający ułatwić komunikowanie się drogą mailową z sensownym loginem i łatwą do zapamiętania domeną. I jest usługą otwartą (protokół IMAP), więc możemy podłączyć się pod nią za pomocą dowolnego programu pocztowego.

Int.pl class="wp-image-519085"
REKLAMA

Czy taka usługa w ogóle jest potrzebna? Prawdę powiedziawszy, nie mam zielonego pojęcia. Wiem jedno: na pewno Outlook Mail czy Gmail to rozwiązania zdecydowanie potężniejsze od czegoś takiego, jak Int.pl.

W przypadku „zwykłego użytkownika” mam jednak jeszcze jedno pytanie, na razie bez odpowiedzi: i co z tego?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA