1. Spider's Web
  2. Technologie

Od teraz polska chmura obliczeniowa Oktawave udostępnia usługi enterprise od Red Hat

Lokowanie produktu

Na rynku chmur obliczeniowych robi się coraz ciekawiej. Oprócz scentralizowanych rozwiązań typu Azure od Microsoftu czy AWS od Amazonu, coraz więcej firm udostępnia oprogramowanie do budowy tzw. prywatnej chmury, oraz całą gamę rozwiązań pośrednich.

18.04.2016
17:01
Oktawave

Zakup mocy serwerów nie na zasadzie budowy dedykowanych urządzeń, ale na zasadzie płatności za moc obliczeniową lub za godzinę pracy maszyny o określonych parametrach opłaca się każdemu. Usługodawcy, bo może dzielić moc obliczeniową lub powierzchnię dyskową, oraz usługobiorcy, który dzięki temu płaci jedynie za naprawdę używane zasoby.

W przypadku usług dla biznesu ogromne znaczenie ma zgodność z lokalnym prawem (na przykład z regulacjami dotyczącymi ochrony danych osobowych). Jedną z firm dostarczających taki skrojony dla polskiego prawodawstwa system jest Red Hat. Jej produkt dla biznesu, o nazwie Red Hat Enterprise Linux, będzie wkrótce dostępny jako skalowalne rozwiązanie w chmurze dla klientów firmy Oktawave.

Firma Oktawave, aby móc udostępniać w swojej infrastrukturze ten system, musiała zdobyć tytuł Red Hat Certified Cloud & Service Partner. Świadczy to o spełnieniu zdefiniowanych kryteriów w zakresie oferowania certyfikowanych usług Red Hat oraz oznacza, że Oktawave zapewnia skalowalne i spójne środowisko dla przedsiębiorstw, a także oferuje wsparcie technologiczne.

„Chmura staje się istotną technologią dla przedsiębiorstw działających w Polsce. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Oktawave, wspólnie zapewnimy klientom skalowalne, niezawodne i efektywne kosztowo rozwiązania” – powiedział Krzysztof Rocki, Regional Sales Manager w firmie Red Hat.

Serwery z Red Hat Enterprise Linux są zgodne z wytycznymi dotyczącymi przetwarzania danych. Trzeba pamiętać, że polskie przepisy dotyczące ochrony danych są bardziej restrykcyjne niż regulacje Unii Europejskiej i nie wszystkie zagraniczne usługi je spełniają.

Rozliczanie za usługę odbywa się w systemie godzinowym, podobnie jak w Azure lub chmurze Amazonu. Dostępność tej usługi może zwiększyć zainteresowanie chmurą wśród polskich przedsiębiorstw, jak również zaufanie do usług oferowanych w chmurze.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze