REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Dzisiaj Minecraft, jutro Candy Crush Saga. Youtube Gaming pozwoli na strumieniowanie gier ze smartfonu

Gdyby kilka lat temu ktoś powiedział mi, że codziennie miliony osób z całego świata będą oglądać, jak inni grają w Minecrafta, nie uwierzyłbym w to. Teraz ciężko mi uwierzyć, że kolejne miliony będą śledzić poczynania w Candy Crush Saga, ale wszystko na to wskazuje.

17.09.2015
20:45
Youtube Gaming pozwoli na strumieniowanie gier ze smartfonu
REKLAMA
REKLAMA

YouTube Gaming to nowa platforma Google'a, będąca naturalną konkurencją dla ugruntowanego na rynku Twitcha oraz Ustream. Za jej pomocą gracze z całego świata mogą w czasie rzeczywistym nadawać, jak grają w ulubione produkcje na komputerach oraz (niebawem) konsolach. Jak się dzisiaj dowiedzieliśmy, na tym wcale nie kończą się ambicje technologicznego giganta.

Już niebawem usługa YouTube Gaming zostanie poszerzona o możliwość strumieniowania obrazu z mobilnego Androida.

Oznacza to, że każdy, kto uruchomi grę wspieraną przez środowisko Gry Play, będzie mógł dzielić się rozgrywką z internautami na całym świecie. To możliwość, którą dotychczas oferowały jedynie zewnętrzne aplikacje, z różnym skutkiem i ograniczonymi możliwościami.

youtube gaming 1
REKLAMA

Niestety, wciąż nie wiadomo, kiedy mobilne strumieniowanie zostanie wprowadzone do aplikacji YouTube Gaming. Jak podaje The Verge, miałoby to nadejść „wkrótce”, wraz z premierą programu na terytorium Japonii. Wszystko po to, aby wykorzystać ogromne zainteresowanie Azjatów mobilnymi produkcjami i przekuć je w sukces rywala Twitcha oraz Ustream.

Ciekawi mnie, jak będzie działało rozwiązanie Google'a. Aby usługę nazwać funkcjonalną, ta powinna jednocześnie przechwytywać obraz wyświetlany na dotykowym ekranie, strumieniować go w czasie rzeczywistym, a do wszystkiego dodawać materiał nadawany z przedniej kamery urządzenia, w której inni widzowie zobaczą naszą twarz. Wszystko to z włączoną grą, często bardzo rozbudowaną, w pełni trójwymiarową i z grafiką w wysokiej rozdzielczości. Zastanawiam się, jak wpłynie to na płynność i działanie samego Androida.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA