REKLAMA

Tylko na Spider's Web: mamy już Sherlybox - hit z Polski, który podbił technologiczny świat

Wśród polskich startupów, które zdecydowały się poszukać finansowania na Kickstarterze olbrzymią popularnością cieszyło się swego czasu Sher.ly. Teraz nasi rodacy mogą pochwalić się wreszcie produktem, którego realizacja była możliwa dzięki akcji crowdfundingowej. Sherlybox trafił już do naszej redakcji i zabieramy się za testy.

06.08.2015 11.39
Oto Sherlybox - hit z Polski, który podbił technologiczny świat
REKLAMA

O tym czym jest Sherlybox, czyli dysk sieciowy działający w oparciu o autorskie oprogramowanie polskiego startupu, pisaliśmy na Spider’s Web wielokrotnie. W dużym uproszczeniu to dysk sieciowy oparty o platformę Banana Pi.

REKLAMA

W pierwotnej wersji sercem Sherlyboksa miał być Raspberry Pi, ale finalnie udało się zebrać pieniądze na Banana Pi - A20 ARM Cortex-A7 2x1 GHz i 1 GB RAM. Sherlybox dzięki wykorzystaniu oprogramowania Sher.ly pozwala na stworzenie “prywatnej chmury”.

Sprzęt, który został sfinansowany dzięki udanej akcji crowdfundingowej w serwisie Kickstarter, pojawił się już u nas w redakcji. Niedługo sprawdzimy, jak sprzęt działa w praktyce - a jak na razie rozpakowaliśmy produkt rodzimej firmy i przyjrzeliśmy się mu z bliska.

sherlybox-10

Na Sherlyboksa składa się plastikowa obudowa o wymiarach 142x142x188 mm, która bardziej niż sprzęt elektroniczny przypomina jakiś futurystycznego robota kuchennego. Sherlybox waży przy tym około kilograma razem z zamontowanym dyskiem - w naszym wypadku 2 TB.

Urządzenie składa się z dwóch części. Podstawkę można odczepić , co pozwala dostać się od dołu do gniazda na dysk HDD oraz portów. Wejścia to zasilanie, Ethernet 1 Gbps, USB 2.0, HDMI 1.4, minijack oraz slot na karty SD. Tutaj też znalazł się też adapter dający łączność Wi-Fi.

Aplikacja Sher.ly służąca do obsługi dysku dostępna jest na systemach Windows, OS X oraz Linux.

Kliknij i przejdź do galerii:

REKLAMA

Zobacz także:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA