REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wirtualna Polska sprzedana! Grupa O2 zapłaciła za nią 375 mln zł

Jeszcze wczoraj na Wirtualnej Polsce czytałem, że Telekomunikacja Polska spodziewa się, że sprzedaż Wirtualnej Polski nie nastąpi w tym roku. Tymczasem dzisiaj serwis ten został sprzedany O2 sp. o.o. za 375 mln zł.

23.10.2013
21:34
Wirtualna Polska sprzedana! Grupa O2 zapłaciła za nią 375 mln zł
REKLAMA
REKLAMA

Dzisiaj niespodziewanie jeden z największych polskich portali internetowych został sprzedany. Grupa Orange rozpoczęła proces sprzedaży Wirtualnej Polski w lutym 2013 roku. Od tamtego czasu mówiło się o dwóch lub trzech kupcach. Według nieoficjalnych informacji PAP oferty zakupi Witrualnej Polski złożyli inwestorzy: fundusz MCI Management (wspierany przez trzy banki) oraz Grupą O2 wspólnie z funduszem Innova Capital.

wirtualna polska

Zapytaliśmy Wojciecha Jabczyńskiego - rzecznika prasowego Orange Polska - o to, dlaczego jeszcze wczoraj Wirtualna Polska publikowała informacje i cytowała dyrektora finansowego, który zapewniał, że do sprzedaży nie dojdzie w tym roku.

wirtualna polska 2

Wojciech Jabczyński potwierdza, że nowym nabywcą jest spóła O2, a przejęcie finansuje fundusz private equity Innova Capital.

Wirtualna Polska to najstarszy polski portal internetowy. 13 milionów realnych użytkowników zapewnia mu drugie miejsce wśród portali w Polsce. Wirtualna Polska to również serwis numer jeden w kategoriach informacje i praca. WP jest na drugim miejscu w kategoriach: rozrywka, lifestyle i sport oraz na trzecim w kategorii biznes i podróże.

Zaś O2 to jeden z najdynamiczniej rozwijających się grup internetowych na polskim rynku. Kto nie zna Pudelka, Wrzuty czy Kafeterii? Serwisy grupy O2 odwiedza ponad 10 milionów internautów.

REKLAMA

To duże liczby. Dlatego też decyzja o sprzedaży jest teraz w rękach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

UOKiK może zakwestionować tę transakcję. Co prawda nie można sumować użytkowników Grupy O2 i Wirtualnej Polski, gdyż część z nich będzie zduplikowana, jednak po ewentualnym przejęciu Grupa O2 wysunęłaby się zapewne na pierwsze miejsce pod względem najpopularniejszych portali internetowych w Polsce. Obecnie na szczycie jest Onet z 14,3 mln użytkowników. Można szacować, że O2 wraz z WP z łatwością przekroczą próg 15 mln użytkowników.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA