REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Microsoft Store i Apple Store na jednej ulicy w San Francisco stali

Market Street - jedna z głównych zakupowych ulic San Francisco. Przy okazji jedna z najbardziej ruchliwych, z największą liczbą przechodniów i klientów. Microsoft Store mieści się na drugim piętrze Westfield Center - wielkiego "mola", jak nazywane są tutaj galerie handlowe. Niecałe 100 metrów wzdłuż Market Street znajduje się Apple Store. Dzisiaj wyjątkowo trudno dostępne ze względu na budowę, która zasłania oba skrzydła umiejscowionego na rogu sklepu.

12.09.2013
10:38
Microsoft Store i Apple Store na jednej ulicy w San Francisco stali
REKLAMA
336 interakcji
dołącz do dyskusji

Drugie piętro Westfield Centre jest porządnie zatłoczone, lecz gdy dochodzę do lewego skrzydła, gdzie mieści się Microsoft Store przerzedza się. Jest znacznie mniej osób, więcej przestrzeni.

REKLAMA
Microsoft Store, San Francisco._1

Wchodzę. Witają mnie stoły, a na nich dumnie prężące muskuły tablety Surface i Surface Pro. Gdzieś już widziałem podobny układ prezentacji produktów.

Microsoft Store, San Francisco._6

Zaraz, dlaczego nie ma tu w ogóle osób? Nikt nie wydaje się zainteresowany Surface'em. Czekam kilka minut. Nie zjawia się dosłownie nikt. Nikt nie bierz do ręki, nie przegląda, nie pyta obsługę w niebieskich koszulkach, która również przypomina mi coś, co widziałem gdzieś indziej.

Microsoft Store, San Francisco._3
Microsoft Store, San Francisco._4
Microsoft Store, San Francisco._10

W końcu ktoś wchodzi do skrzydła sklepu, gdzie wystawione są tablety Surface. Siada jednak przy stoisku z komputerami. Hmm, pan nie wygląda na takiego, który byłby zainteresowany ich kupnem. Przyszedł sobie coś sprawdzić w internecie.

Microsoft Store, San Francisco._8

Patrzę dalej. Przy stanowiskach porad i szkoleń jeden klient. Starszy pan. Obsługa sklepu pokazuje mu jak przerzucić zdjęcia z aparatu fotograficznego do Windowsa 8. Pan słucha uważnie. Widać, że bardzo się stara zapamiętać.

Microsoft Store, San Francisco._7

Zaglądam do skrzydła z akcesoriami dla Xboksa. Pustki. Przynajmniej będzie dobre zdjęcie.

Microsoft Store, San Francisco._5

Trochę więcej osób pojawia się przy wejściu do Microsoft Store. Biegnę sprawdzić po co przyszli. Ach, dorwali się do Xboksa. Grają.

Microsoft Store, San Francisco._11
Microsoft Store, San Francisco._14

Wychodząc spoglądam jeszcze na ładną i całkiem symboliczną instalację pulpitu Windowsa 8. Za szybą.

Microsoft Store, San Francisco._13

Ładnie podświetlone logo.

Microsoft Store, San Francisco._15

Apple Store stoi na skrzyżowaniu Market Street ze Stockton oraz Ellis. Na obu bocznych ulicach trwa jakaś przebudowa. Większość sklepu Apple'a jest zasłonięta z najpopularniejszego kierunku wejścia, czyli od Market Street.

Apple Store, San Francisco_1

Przeciskam się przez przechodniów i robotników.

Apple Store, San Francisco_2

Wchodzę. Wewnątrz tłumy. Klientów i obsługi. Ludzie kłębią się wszędzie. Przy iPadach i iPhone'ach tłumy. Dzieci grają w gry, starsi surfują po Sieci. Trwają zażarte dyskusje z pracownikami Apple Store'a.

Apple Store, San Francisco._3
Apple Store, San Francisco._7

Przy Genius Barze wszystkie miejsca zajęte. Klienci żywiołowo gestykulują rozmawiając z obsługą.

Apple Store, San Francisco._8

Podczas gdy inni czekają w kolejce, by również pogadać z Apple Geniusami.

Apple Store, San Francisco._9

Odwracam wzrok. Po lewej trwa szkolenie z obsługi iMovie. Pięciu studentów pilnie słucha wykładu prowadzącego pracownika sklepu. Następnie wykonują jego polecenia. Apple Geniusz sprawdza, czy każdy z uczniów dobrze wykonał zadanie.

Apple Store, San Francisco_6

Patrzę na stoisko z iPodami. Kilka osób ze słuchawkami na uszach zajętych jest przeklikiwaniem się przez kolejne ekrany iOS na iPodzie touch. Para skocznie podskakuje w rytm wspólnie słuchanej muzyki.

Apple Store, San Francisco._10

Obok iPhone'y 5. Niby nie dużo tu osób, ale podczas 5 minut, które spędziłem w tym rogu sprzedały się dwa iPhone'y. Tu nie ma kas. Pracownik sklepu finalizuje transakcję na iPhonie z nakładką Square. Pyta, czy na maila ma przesłać potwierdzenie zakupu.

Apple Store, San Francisco._12
REKLAMA

Wychodzę. Na zewnątrz gigantyczny mock-up MacBook Air. Ludzie robią sobie przy nim zdjęcia.

Apple Store, San Francisco._4
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA