REKLAMA

Krótka piłka: Chętnie kupujemy ciastka, ale nadal nie chcemy płacić za gry

Twórcy MusicRage i BookRage wystartowali z nowym projektem. Teraz sprzedają nam gry. A my znowu możemy zapłacić za nie ile zechcemy. Cena minimalna to tylko 1 dolar, ale chyba warto zapłacić więcej i docenić taką inicjatywę?

30.07.2013 10.29
Krótka piłka: Chętnie kupujemy ciastka, ale nadal nie chcemy płacić za gry
REKLAMA

Bundle obejmuje pakiet pięciu gier polskich niezależnych twórców (King's Arthur Gold, Nightmares from the Deep, The Few, OddPlanet oraz Cinders). Cenę całego pakietu określa kupujący, a część zysków przeznaczana jest na cele charytatywne. Kupujący ma pełen wpływ na to, gdzie trafią jego w pieniądze. Może ustalać procentowy podział pomiędzy twórcami gier, organizatorami akcji i fundacją charytatywną. Minimalnie zapłata za cały pakiet wynosi 1 dolara. Pełną listę i opis dostępnych gier znajdziecie na sPlay.pl.

REKLAMA

Przez dwa dni sprzedało się ponad 2 tys. pakietów za łączną sumę 5 tys. dol. Akcja potrwa jeszcze 2 tygodnie. Średnia wpłata za pakiet GamesRage wynosi obecnie 2,32 dol. To niezwykle mało i niestety gry sprzedawane są poniżej ich wartości oraz kosztów produkcji.

Co ciekawe inaczej było gdy grupa Rosjan postanowiła sprzedawać babeczki. Upiekli ciastka i sprzedawali je za... "co łaska". Nie tylko pokryli koszty produkcji, ale również zarobili. Możliwe, że sukces Rosjan zależał od ich hasła reklamowego, które brzmiało "Zapłać tyle, ile uważasz za stosowne. Dziękujemy!". Twórcy GamesRage mówią zaś "ustal kwotę jaką chcesz zapłacić", a jak wiadomo, prawie każdy z nas chce wydać jak najmniej.

REKLAMA

Zapewne nie bez znaczenia był też fakt, że babeczki były sprzedawane przez żywe osoby, które stały po drugiej stronie lady i zachęcały do zakupu. W internecie kupujemy natomiast pozostając praktycznie nie zauważeni, co bez wątpienia przekłada się na kwotę jaką gotowi są zapłacić klienci.

To smutne, że nadal nie chcemy płacić za cyfrowe treści.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA