REKLAMA

Polski startup w prestiżowym gronie 12 najlepszych w Europie

BookLikes to polski startup, który może się pochwalić niemałym osiągnięciem. Serwis znalazł się w gronie zaledwie 12 europejskich startupów, które trafiły do finału Microsoft BizSpark European Summit 2013.

20.06.2013 16.00
Polski startup w prestiżowym gronie 12 najlepszych w Europie
REKLAMA

Serwis Booklikes.com wystartował w czerwcu 2011 roku. Był wtedy serwisem społecznościowym dla czytelników książek i choć odnosił sukcesy, to jego twórcy postanowili całkowicie zmienić jego profil.

REKLAMA

Obecna wersja serwisu znacząco różni się od początkowego modelu. To nadal serwis społecznościowy dla miłośników książek. Można tam śledzić znajomych, tworzyć własną bibliotekę pozycji literackich, a nawet umieszczać przeczytane książki w chronologicznej kolejności, na osi czasu. Jednak serwis zdobył popularność przede wszystkim dzięki blogom. Aktualnie konto na BookLikes ma już 12 tysięcy blogerów. Każdy z nich ma dostęp do baz książek z Austrii, Kanady, Chin, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Polski, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

BookLikes przez cały czas było budowane zgodnie z metodologią lean. Oznacza to, że nowe funkcje były udostępnianie zaledwie części użytkowników, którzy następnie mogli sugerować własne poprawki lub wyrażać opinię na temat nowych elementów strony.

Teraz serwis będzie miał okazję zaprezentować się w Berlinie, na 9. edycji Microsoft BizSpark European Summit, jednego z największych wydarzeń na świecie, dotyczących tematyki startupów. W imprezie wezmą udział także dziennikarze, inwestorzy, a nawet przedstawiciele rządów. Tym samym nie będzie to okazja tylko do pokazania się, ale zyskania nowych kontaktów, a być może funduszy na dalszy rozwój. W imprezie weźmie udział zaledwie 12 startupów, starannie wybranych przez jury konkursu spośród kilkuset zgłoszeń.

REKLAMA

Oczywiście BookLikes nie zamierza osiadać na laurach i cały czas chce się rozwijać. Na początku serwis chce się skupić na realizowaniu kolejnych sugestii użytkowników, ale nie twórcy nie zapominają także o podłączaniu baz danych z kolejnych państw oraz tłumaczeniu zawartości strony na nowe języki.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA